Colours of Ostrava přináší novinku - Drive Stage

Colours of Ostrava přináší novinku - Drive Stage

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava přinese novinku v podobě „Drive Stage“. Sedmnáct zahraničních i českých jmen, která stojí na špici dění v současném alternativním country, bluesgrassu, folku, blues, punku i rockabilly, vystoupí právě zde.

„Myšlenka Drive stage vyšla z naší chuti si hrát s nezvyklým pojetím country motivů v ryze současné hudbě. Bavilo nás spojovat kapely z celého světa, které mají skutečný ´drive´, energii, kterou si při jejich koncertech pořádně užijete,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Diváci se tak mohou těšit na kapely, které nabízejí žánrově překvapivá hudební spojení a zároveň výjimečné hudební zážitky: míchají country s punkem, elektronický hip hop s bluegrassem, gypsy swing s punkem, berlínský weillovský kabaret se šansonem a romským dechno Balkánem, rockové hity s bluegrassem a country, syrové country s blues nebo folk s rockem. Scéna Drive stage bude umístěna do cirkusového šapitó.

„Většina kapel zažije na Colours českou premiéru,“ podotýká Zlata Holušová.

A na koho se teda můžete těšit? Účast potvrdili např. Baskery, country punkové sesterské trio ze Švédska; mnohonárodnostní Worldly Savages hrající gypsy folk punkovou multikulturní směs; tři instrumentální ďáblové z kanadského Québecu De Temps Antan; s rockovými hity předělanými do bluegrassu a country, alternativní folkrockeři My Jerusalem z USA; u nás oblíbení 17 Hippies s typickým „berlínským stylem“, který míchá weillovský kabaret, romský dechno Balkán, cajun, country, francouzský šanson, folkrock, blues i pop; bluesrockový pastor Glenn Kaiser a mnoho dalších.

Mezi potvrzené interprety z ČR patří: Nylon Jail, kteří míchají country, folk, rock a elektroniku; The Rocket Dogz s rock´n´rollem, punkem a rockabilly; folkrocková Lucie Redlová & Garde a jiní.

„Zájem o country, bluegrass, tradiční hudbu a folk - donedávna vysmívaným symbolům konzervatismu - zasáhl takřka celý svět. Na novém významu získaly akustické nástroje: banjo, housle, mandolíny, valchy a kytary. Drive stage se zaměří na tento směr, z něhož v posledních letech vyšla celá řada vynikajících a zásadních skupin a osobností posouvající country, bluegrass a folkové písničkářství do 21. století, kdy se běžností stalo také propojení s elektronikou, avantgardou a hip hopem,“ doplňuje Zlata Holušová.

Celkově letošní Colours of Ostrava uvede přes 200 programových bodů, a to na 11 scénách – kromě kapel z celého světa divadla, filmy, diskuse, workshopy, DJs party a podobně.

Kromě již zmíněných účinkujících se diváci mohou těšit na domácí kapely Tatabojs či Wanastovi Vjecy, na zpěváky jako je Aneta Langerová, Markéta Irglová či Josef Buchta. Ze zahraničí k nám přijedou již dlouho diskutovaní Sigur Rós z Irska či Jamie Cullum z Velké Británie. To však není všechno – celý výčet kapel a zpěváku i doprovodného programu naleznete na oficiálních stránkách festivalu.

Čtyřdenní vstupenky v současné ceně 1.790 Kč jsou k dostání do 31. května 2013 v síti Ticketpro, e-shopu Colours of Ostrava (http://eshop.colours.cz) nebo fyzicky v kamenné prodejně Oriental v Ostravě.

e-shopu jsou již také v prodeji místa v kempu, parkování u areálu festivalu nebo u stanového městečka.

Více informací na www.colours.cz nebo http://www.facebook.com/colours.of.ostrava.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!