Hugh Laurie, alias Dr. House, zahraje v pražském Kongresovém centru

Hugh Laurie, alias Dr. House, zahraje v pražském Kongresovém centru

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Seriál Dr. House zná asi většina českých televizních a internetových diváků. Jen malé procento z nich ale ví, že Hugh Laurie je i skvělý hudebník. Přesvědčit nás o tom přijede 26. července, kdy se představí na jevišti Kongresového centra Praha, aby na jediném koncertě v České republice zahrál a zazpíval.

Hugh Laurie je mužem mnoha talentů. Úspěchy slaví coby herec, producent, režisér, spisovatel, zpěvák a klavírista... Bez obligátní hůlky, zato se skupinou skvělých hudebníků za zády, vstoupí Hugh Laurie 26. července v Praze.

Spolu s Copper Bottom Band do Prahy zavítají v rámci evropského turné k novému albu Didn’t It Rain (Warner Music/Supraphon), které vychází v pondělí 13. května.

Hugh Laurie debutoval v dubnu 2011 v dvaapadesáti letech deskou Let Them Talk, která zaznamenala obrovský úspěch. Druhé album Didn’t It Rain nahrával letos v lednu ve vyhlášených Ocean Way Studios v Los Angeles. Tentokrát se rozhodl oprostit od zvuku neworleanského blues, které znělo z jeho předchozího alba, a vydat se proti proudu do amerického hudebního vnitrozemí. „Rozhodl jsem se ještě hlouběji ponořit do obrovské americké hudební nabídky a najít to, co mě okouzlilo už jako kluka,” vysvětluje Laurie a dodává: „A čím víc jsem toho objevil a poslouchal, tím víc jsem byl uhranut těmi songy, ale i lidmi, se kterými jsem měl občas dokonce to štěstí si zahrát.

Na jedné desce se tak sešli W. C. Handy (St Louis. Blues) a Jelly Roll Morton (I Hate A Man Like You), ale také Dr. John (Wild Honey) a Alan Price z The Animals (Changes). Po vydání alba Hugh Laurie a Copper Bottom Band v červnu absolvují turné po Velké Británii, které vyústí do evropského turné v červenci a srpnu, jehož součástí je i pražský koncert.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Kongresové centrum Praha nabízí i další akce

Umělci: Hugh Laurie

Místo konání: Kongresové centrum Praha

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!