Začíná 6. ročník Prague Photo Festival 2013

Začíná 6. ročník Prague Photo Festival 2013

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Již zítra startuje už 6. ročník Prague Photo festival 2013 a tak i letos ožije Praha fotografií. Přehlídka se bude konat v samotném centru Prahy. Nově budou prohlídky probíhat v Kafkově domě v sousedství Staroměstského náměstí, na místě kde se před více než 130. lety narodil právě Franz Kafka.

Představeno bude 25 vystavujících subjektů. Součástí Prague Photo je následující Prague Photo Festival, prezentace kurátorských projektů ve 14 Pražských galeriích, muzeích a výstavních síních. Ten bude pokračovat po celý měsíc květen.

V Kafkově domě bude představena nejširší plejáda jednotlivců fotografů, galerií a společností zabývajících se fotografií. Prezentovány budou originály téměř 230 autorů, a to jak současných, tak i klasiků. Své kolekce autorských fotografií uvedou např. společnosti České centrum fotografie, Asociace profesionálních fotografů ČR,PPF Art, Photo edition Berlin, Artinbox Gallery, Galerie Montaneli, Thalia Picta, Cargo Gallery, Galerie Gambit aj.

Tradičně Prague Photo uvede obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace fotografů-studentů a čerstvých absolventů odborných škol (FAMU Praha, Slezská Univerzita Opava, Západočeská Univerzita Plzeň, Univerzita J.E. Purkyně Ústí nad Labem, Vysoká škola výtvarných umění Bratislava, Střední a odborné školy Helichova a Michael).

Už od vzniku přehlídky je na návrh odborné komise každoročně udělována mladému fotografovi do 35 let cena Unicredit Bank Young Prague Photo Award a ani letos tomu nebude jinak. Další výherce této ceny bude uveden na zítřejším slavnostním zahájení.

Program:

22.dubna 2013 v 18.00 hod-Slavnostní zahájení a udělení ceny nejlepšímu mladému fotografovi.

24.dubna 2013 od 11.00 do 17.00 hod-Fotografická dílna s Sherrie Berger, fotografickým konzultantem z Los Angeles(příprava projektů s účastníky dílny, fotografování v plenéru, post-produkce, výběr dokumentů)

25.dubna 2013 v 17.00 hod-Prezentace nejnovější monografie František Drtikol-etapy života a fotografického díly, uvede Stanislav Doležal, vydavatel a nakladatel.

23.-28.dubna 2013-expozice Archiv B&M Chochola, celodenní projekce Fragmenty video/Podoby fotografů

23.-28.duben 2013-Fotolaboratoř Cargo Gallery/Obrazy z nás-projekt Miloše Burkhardta a Ladislava Nekudy

Místo konání: Kafkův dům, Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1

Vstupné:90.- snížené 60.-

Více na www.praguephoto.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Kafkův dům

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!