Festival Elekce představí v MeetFactory českou elektronickou hudbu

Festival Elekce představí v MeetFactory českou elektronickou hudbu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V pražském multikulturním centru MeetFactory proběhne 14.-15. června první festival současné české elektronické hudby Elekce. Ve dvou dnech vystoupí několik desítek hudebníků, mezi kterými jsou jména jako Tvyks, post-hudba či Dirty Picnic. Vedle koncertů je připraven doprovodný program v podobě diskusí, worshopů a divadla. 

„Jak už z názvu festivalu vypovídá, Elekce je výběr. V našem případě výběr toho nejlepšího, co nám může současná česká elektronická scéna nabídnout,“ říká mladý tvůrce a organizátor festivalu Šimon Holý. Elekce se prezentuje jako první festival, který si vzal za cíl nelehký úkol - zmapovat současnou českou elektronickou scénu a představit ji ve dvou dnech v pražském multikulturním Meetfactory. 

Festival bude probíhat na třech scénách, kdy jedna z nich bude i pod širým nebem. V odpoledních hodinách Elekce slibuje DJské workshopy, diskuze s odborníky a divadelní představení v režii studentů AMU. Hlavním lákadlem je hlavní scéna, kde se představí pro širokou veřejnost stálice současné elektronické scény, vedle nichž vystoupí i jména, která dosud nebyla širokou veřejností objevená. „Rádi bychom veřejnost seznámili i s interprety nepříliš známými, kteří jsou bohužel opomíjeni. Na Elekci jim právě chceme dát prostor a ukázat, že současná česká elektronika má mnoho talentů,“ říká Šimon Holý. 

Ve dvou dnech se představí umělci elektro-popové hudby, DJové,, ale i alternativní hudební projekty. Konkrétně Elekce láká na DJ Tvykse, alternativnější post-hudbu, či Dirty Picnic, kteří byli nominováni na cenu Anděl v kategorii „Elektronická hudba“. Line-up však stále není uzavřen a další jména nadále přibývají. 

Bližsí informace zde.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

MeetFactory nabízí i další akce

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: MeetFactory

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!