Kultovní divadlo Sklep přináší i na jaře neotřelou dávku humoru!

Kultovní divadlo Sklep přináší i na jaře neotřelou dávku humoru!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Kdo by neznal Davida Vávru, Milana Šteindlera nebo Evu Holubovou? Nejen oni, ale i další herci z divadla Sklep zahrají na Dobešce divadelní hru Mlýny, jediné drama tohoto souboru. Chcete znát důvody, proč na představení jít? Možná jste to viděli v televizi, takže už je vám jasné, o co jde. Naživo je to ale o dost lepší! Nebo jste to neviděli nikdy, ale už konečně chcete slyšet, odkud se berou ty hlášky, kterými vaši kamarádi v hospodě pravidelně baví celou společnost (kromě vás)  –  a pozor, v Mlýnech je takových hlášek stejně jako třeba v legendárním filmu Kouř! A pak tady zbývá poslední možnost, že vůbec nevíte, o co jde.

V takovém případě je účast přímo povinná! Očekávejte správnou dávku inteligentního humoru a nadsázky. Celá hra původně vychází z inscenace Václava Havla, nicméně se předlohy drží jen okrajově. Vstupenky bývají rychle vyprodané, ale tady pro Vás ještě nějaké máme.

Co všechno jde ještě vymyslet? Besídka 2013

Besídka je tradiční představení divadla Sklep, které se hraje už léta. Každý rok se k názvu přidá letopočet, který má za úkol oddělit jednotlivé Besídky, a tak tento pestrý sled scének, skečů, písní a tanců reaguje vždy na aktuální politickou a společenskou situaci, navíc okořeněnou svébytným humorem. Ve vystoupeních se setkáte se scénkami, které nutí nejen k smíchu, ale i k zamyšlení nad sebou samým. V průběhu představení lze sledovat celou škálu jazyků, zkomolenin a neologismů. Autorská tvorba „Sklepáků“ patří již řadu let k tomu nejlepšímu, co na divadelní scéně vzniklo, a stále se těší obrovskému zájmu publika. Jaká je Besídka 2013? Vtipná a trefná.  Přesvědčte se sami, vstupenky si můžete zakoupit zde.

Výběr z Besídek aneb tohle nesmíte propásnout. A vezměte s sebou babičku!

Výběr z Besídek je sklizeň toho nejlepšího, co se za posledních pár let v divadle urodilo. A že toho nebylo málo, o tom se můžete přesvědčit na vlastní oči!  Sestavu aktuální Besídky ve Výběru doplňují Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová, Robert Nebřenský a Bára Trojanová. Výběr z Besídek je, jak už bylo řečeno, výběr toho nejlepšího - vejdou se do něj jak největší skvosty sklepácké tvorby, tak nejpadlejší momenty divadelnictví vůbec. „Pokud najdeme ve Výběru něco prostředního, tak je to věk protagonistů, který je prostřední mezi věkem, kdy dávno měli s divadlem skončit, a smrtí. Sklep totiž znamená mládí, které ani v hrobě nekončí, a tak je lékem a vzorem pro celý svět," zavtipkoval jeden z herců a frontman kapely Vltava Robert Nebřenský. Vstupenky si můžete zakoupit zde.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Divadlo Dobeška nabízí i další akce

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!