Devátý ročník Shooting Fashion Stars rozzářil Masarykovo nádraží

Devátý ročník Shooting Fashion Stars rozzářil Masarykovo nádraží

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Nádherné módní kreace, originální videopředěly a nezapomenutelná atmosféra zaplněné klasicistní haly Masarykova nádraží.  V takovém duchu se nesl devátý ročník autorských přehlídek módního projektu SHOOTING  FASHION  STARS.  

Večer zahájila kolekce „Mongol“ Moniky Přikrylové. Autorka se nechala inspirovat prostým životem Mongolů, jejich tradičním oděvem, šamanismem a téměř vyhynulým mongolským koněm, který se na modelech objevoval  v podobě originálních detailů. V kolekci návrhářka propojila mongolskou kulturu se současným  evropským trendem.

Jako druhý se představil se svou autorskou přehlídkou Pavel Berky s kolekcí  „Coming Out.“ Hlavním tématem kolekce byla identita a původ Pavla Berkyho, který se z bohatství romské kultury snaží vytěžit to podstatné, co v sobě nese. Z prostředí vlastní rodiny, okolí, ve kterém vyrůstal, a míst, která navštívil, čerpal informace, které se staly klíčovými body při tvoření kolekce. Vyhýbá se stereotypním obrazům této kultury. Přesná volba barev v podobě červené, růžové či fialové dodávala kolekci náboj a vyzařovala energii. Pavel Berky byl v rámci večera oceněn zvláštní cenou za nejfotogeničtější kolekci, kterou pořadatelé udělili ve spolupráci se značkou Canon poprvé v rámci letošním ročníku. 

Kolekci s názvem „Žít tebou“ představila dvojice návrhářů Miroslava Horká & Štěpán Růžička. Stejně jako pro dějiny moderního dramatu bylo dílo Racek přelomem, tak i pro tuto autorskou dvojici se stalo zvláštním milníkem a prostorem k tvůrčímu setkání. Žít tebou je kolekcí pánskou, s neobvyklými, mírně teatrálními  detaily, nabízející  kvalitní materiály, perfektní střihy  a dobré krejčovské zpracování. 

Jako poslední z návrhářů svou kolekci předvedla Lucie Králová. Kolekce 

„Ztraceno v překladu“ je inspirována sochařským dílem Olbrama Zoubka. Jeho sochami s duší, jeho vertikálním pojetím postavy a především jeho dílem ovlivněným antikou, se strukturovanými materiály a typickou barevností. Sklad a překlad jsou ústředními motivy prolínajícími se celou prací. Hlavní roli kolekce hraje postava – figura. 

Zahraničním  hostem módní přehlídky Shooting Fashion Stars byla talentovaná návrhářka Dagmar Kestner. Její kolekce skulpurálních dámských siluet vycházejících z dekorativních technik „Macramé“ kombinovaných s vlastnostmi měkké kůže byla skvělým zakončením večera a oslavou módy.  

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!