Australská zpěvačka Sarah Blasko míří poprvé do Prahy

Australská zpěvačka Sarah Blasko míří poprvé do Prahy

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V rámci programu Panet Connection zavítá do Prahy významná australská zpěvačka Sarah Blasko. Několikanásobná držitelka výročních australských hudebních cen se představí 22. Dubna v Paláci Akropolis a dokáže sílu australské nezávislé hudební scény. Na domácí půdě pravidelně sbírá platinové desky a davy fanoušků oslovuje zejména díky výraznému hlasu a osobitému pojetí hudby.

Od roku 1998 působí v kapele Sydney jako hlavní vokalistka. O čtyři roky později se vydává na sólovou dráhu a toto rozhodnutí později změní její život. V roce 2004 vydává debutovou desku The Overture & the Underscore. Díky více než 70 000 prodaných kusů se stává v Austrálii platinovým a zpěvačka obdrží roku 2005 čtyři ARIA Music Awards nominace, včetně Alba roku. Následující What the Sea Wants, the Sea Will Have rozhodně nepolevuje a opět se stává platinovým.

Průlom přichází s akusticky průzračným třetím albem As Day Follows Night (2009), které stane albem roku podle rozhlasové stanice Triple J a bylo první v diskografii Sarah Blasko, jež se dostalo do mezinárodní distribuce. V loňském roce opět útočí s novinkou I Awake a získává si pozornost celého světa.

Nejen tento australský klenot nabídne další večer v rámci programu Planet Connection. Těšit se můžete na doprovodný program zaměřený na kulturu a kuchyni Austrálie.

Koncert začíná již v 19:00 a cena vstupenek je 320 Kč v předprodeji do 21. 4. nebo 420 Kč na místě.

Projekt Planet Connection, jehož premiéra se uskutečnila v roce 2008, je komponovaný pořad, který představuje moderní i tradiční kulturu vybrané země. Základem večera je vystoupení zahraničního umělce, které doplňují zajímavé dokumentární snímky, promítání diapozitivů, besedy s profesionálními cestovateli, výstavy fotografií, folklórní tance a ukázky dalších prvků této destinace – ochutnávka národních jídel a nápojů atp. Planet Connection nabízí ucelený program, ve kterém zjistí návštěvník o dané zemi více, pozná její tradice a pochopí kulturu této země v geografických i historických souvislostech.V neposlední řadě tento projekt může bořit nejrůznější mýty o jednotlivých státech naší planety.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Palác Akropolis nabízí i další akce

Umělci: Sarah Blasko

Místo konání: Palác Akropolis

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!