Black Sabbath konečně vystoupí v Praze

Black Sabbath konečně vystoupí v Praze

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Po prvním neúspěchu konečně přichází osudový okamžik pro fanoušky Black Sabbath. Legendární kapela se vydává na světové turné, které 7. prosince zakotví i v pražské O2 Areně. Již na začátku léta se můžete těšit na první společné album po 33 letech.

Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler nahrávali novinku „13“ pod dohledem Ricka Rubina. O bubenické party se postaral Brad Wilk z Race Against The Machine. Jedná se o deváté studiové album, zároveň první od roku 1978, kdy vyšlo Never Say Die.

Black Sabbath ovlivnili celé generace muzikantů a nesmazatelným písmem se zapsali do historie hudby. Už první stejnojmenné album z roku 1970 si získává obrovský úspěch a následující Paranoid vynáší kapelu do hudebního nebe. Nesmrtelné hity War Pigs nebo Iron Man dodnes zní napříč světem. Temná valivá hudba se stává vzorem pro rockery i metalisty a získává ohromné množství příznivců.

Následují i méně šťastné chvíle spojené s únavou, nesnášenlivostí, drogami a alkoholem. Po oblíbených deskách Sabbath Bloody Sabbath a Sabotage pomalu klesá úspěšnost kapely. Album Technical Ecstasy (1976) se setkalo s komerčním neúspěchem, stejně tak i následné Never Say Die!. V tento okamžik definitivně odchází zpěvák Ozzy Osbourne a dále se věnuje pouze sólové dráze.

V budoucích letech se za mikrofonem vystřídali kvalitní zpěváci Ronnie James Dio, Ian Gillian, Glenn Hughes či Tony Martin. Přesto se k původní slávě již nedokázali přiblížit.

Znovuzrozená kapela se představila Praze již dvakrát. Poprvé v Edenu roku 1998 bez bubeníka Billa Warda a podruhé v kompletní sestavě roku 2005. Po dlouhých osmi letech se konečně vrací a nabízejí jednu z posledních možností vidět živé vystoupení Black Sabbath.

Oficiální předprodej bude zahájen 12. dubna v 9:00. Ceny vstupenek se pohybují od 1250 korun do 1790 korun.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

O2 arena nabízí i další akce

Umělci: Black Sabbath

Místo konání: O2 arena

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!