Iggy Pop a The Stooges opět u nás

Iggy Pop a The Stooges opět u nás

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jedna z největších legend počátků punkové hudby Iggy Pop přiveze společně s kapelou Stooges nové album Ready To Die. Koncert se odehraje 22. června na open air akci ve Frýdku-Místku. Novinku si můžete pořídit již 30. dubna a navnadit se na budoucí zážitek.

V posledních letech navštěvoval Iggy Pop Českou republiku spíše v rámci letních festivalů. Ostravský festival Colours získal tohoto vyvržence roku 2010 a o pouhý rok později zahrál v Trutnově. Nyní konečně přichází plnohodnotný samostatný koncert, přestože opět pod širým nebem.

Iggy Pop zakládá na přelomu 60. a 70. let legendární skupinu The Psychedelic Stooges (následně Iggy & The Stooges). Proslulost si získávají díky divokým koncertů, kdy Pop skákal z pódia (tímto byl objeven tzv. „stage diving“), s hrudí pomazanou syrovým masem a někdy také burákovým máslem nebo pořezaný rozbitými lahvemi.

Za pozdějším rozpadem kapely stojí zejména drogy, Iggy se léčí na Floridě. Přichází obnovení a opět další rozpad i léčení na drogové závislosti.

Později se Iggy Pop vydává na sólovou dráhu a nahrává ceněné album Idiot. Na jeho sólových deskách vystupují legendy Glen Matlock (ex - Sex Pistols), Jackie Clark (ex - Ike & Tina Turner), Steve Jones (ex - Sex Pistols) nebo Ivan Král.

Zapomenout nesmíme na herecké zkušenosti ve filmech Cry Baby, Hardware či Sid and Nancy.

Všestranný muzikant předvede i tentokrát zběsilou jízdu, která nenechá žádného fanouška klidného. Vstupenky na koncert v areálu TJ Slezan lze zakoupit za cenu 850 Kč na stání nebo 1190 Kč za stání u pódia.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Iggy Pop

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!