Ivan Lendl: Alfons Mucha světová premiéra výstavy sbírky plakátů

Ivan Lendl: Alfons Mucha světová premiéra výstavy sbírky plakátů

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Již tuto středu 10. dubna nám obecní dům v Praze představí světovou premiéru výstavy plakátů Alfonse Muchy, jejíž vlastník bývalý profesionální tenista Ivan Lendl se rozhodl s námi podělit o svou rozsáhlou sbírku.

Ivan Lendl celý život sbíral plakáty Alfonse Muchy. Z celkových 119 jich vlastní neuvěřitelných 116. Potverzuje tím že má opravdovou vášeň pro tyto nádherná díla našeho nejznámějšího secesního malíře. K vidění bude pochopitelně i 14 plakátů, které Mucha vytvořil pro divadelní soubor Sarah Bernhardtové.Právě ty byli přelomové jak v umělcově kariéře tak v dějinách plakátu vůbec.

Pražská expozice bude rozdělena do sekcí, které chronologicky mapují Muchovu plakátovou tvorbu od roku 1894 do roku 1935. Mimo to budou rovněž vystaveny jedinečné fotografie, kresby a pastely ze sbírek Národní galerie a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

Pro zabavení dětí budou připraveny doprovodné programy, zábavné kvízy a na své si přijdou i školní skupiny pro něž budou připraveny komentované prohlídky které budou náročně odstupňované podle věku a zaměření školy.

Výstava by po skončení v Praze měla putovat do světových metropolí, tak kdyby jste ji nestihli máte možnost v následujících pěti letech ji navštívit třeba na dovolené.

A pokud by někdo toužil vlastnit tuto sbírku, tak má možnost zakoupit exkluzivní vázanou publikaci která nese stejný název jako výstava tedy Ivan Lendl: Alfons Mucha. Publikace obsahuje na více než tří seti stránkách nově zhotovené vysoce kvalitní barevné reprodukce všech exponátů Lendlovy sbírky a více než stovku přípravných kreseb,skic a tisků. Celkem jde o více než 150 reprodukcí plakátů a kalendářů.K dostání bude od zahájení výstavy za 990.-

KDY: od 10.4.2013 do 31.7.2013, pondělí až neděle od 10.00 hod do 19.00 hod.

KDE: Obecní dům Hl. m. Prahy

VSTUPNÉ: Plné 180.-; Snížené 90.-; Rodinné 350.-

Více na: http://www.lendl-mucha.cz/

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Obecní dům nabízí i další akce

Umělci: Alfons Mucha

Místo konání: Obecní dům

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!