Prezidentem letošního AniFestu bude Gerald Potterton, animátor Žluté ponorky

Prezidentem letošního AniFestu bude Gerald Potterton, animátor Žluté ponorky

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Letošní ročník mezinárodního festivalu animované tvorby AniFest se může pochlubit exkluzivním hostem. Role čestného prezidenta festivalu se ujme Gerald Potterton, světově uznávaný britský animátor a režisér. Veřejnosti je známý především spoluprací na snímku „Žlutá ponorka“ (Beatles) nebo jako režisér kultovního animovaného sci-fi filmu „Heavy Metal“. Oba zmíněné snímky jsou zařazeny do programu festivalu. AniFest se uskuteční 26. dubna až 1. května 2013 současně v Teplicích, Duchcově a Krupce.

Mezi osobnostmi, které si nenechají ujít letošní soutěžní přehlídku AniFest, bude také britský animátor, producent a režisér Gerald Potterton. „Těším se, že budu mít během promítání skvělých animovaných filmů z celého světa, možnost setkat se s novými přáteli a možná i s některými staršími,“ říká Potterton, čestný prezident festivalu. „Kdo by se nechtěl podívat do země Jiřího Trnky, který je pro mě ekvivalentem Pabla Picassa ve světě animace!?,“ dodává nadšeně Potterton, jehož rozsáhlá tvorba mu vynesla třikrát nominaci na americkou Cenu akademie za Nejlepší krátký film a několik filmových ocenění. Podle organizátorů akce bude účast přední osobnosti světové animace velkým lákadlem pro návštěvníky i velkou inspirací pro současnou generaci českých filmařů. „Jsme opravdu hrdí, že Potterton přijal naše pozvání,“ říká ředitel festivalu AniFest Petr Šplíchal.

Jméno Geralda Pottertona si širší veřejnost spojí především se snímkem „Žlutá ponorka“ (1968) a hudbou legendárních Beatles, na který Potterton přispěl svými animacemi. Filmovým fanouškům se pak jistě vybaví jeho celovečerní animovaný film „Heavy Metal“ (1981), ve kterém se mu podařilo skvěle propojit svět kreslených postav a skladeb od Black Sabbath, Nazareth, Blue Öyster Cult a dalších heavymetalových kapel. „Kombinace hudby a animace je mottem letošního festivalu, a proto jsme se rozhodli zařadit tyto kultovní snímky do programu AniFestu,“ prozrazuje Šplíchal další festivalovou novinku. Projekce Žluté ponorky zahájí letošní ročník, v rámci nesoutěžních snímků se v kinosálech promítnou také Heavy Metal a další vybrané filmové legendy.

AniFest nabídne celkem 149 finálových soutěžních titulů, mezi nimiž jsou zařazeny i nadějné filmy české produkce. Představí se např. „Tramvaj“ Michaely Pavlátové (vítěz Annecy International Animated Film Festivalu a nejnovější 3D večerníček Libora Pixy „Nejmenší slon na světě“. Kompletní přehled soutěžních filmů najdete zde: 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!