Výtvarník Andy Reiben vytvořil z BMW nové umělecké dílo

Výtvarník Andy Reiben vytvořil z BMW nové umělecké dílo

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Český výtvarník Andy Reiben, který reprezentuje mezinárodní portfolio uměleckých děl BUYFEEL a o kterém jsme psali již dříve se tentokrát spojil s DyCom Group (dealerem vozů BMW pro ČR) a vytvořili spolu zajímavé umělecké dílo.

Andy Reiben totiž během několika dní proměnil automobil BMW řady 3 v zářivé, barevné a unikátní umělecké dílo. K jeho vytvoření použil řadu specifických malířských pigmentů, které významně využívají světlo a úhel pohledu. Kromě iridiscentních a fluorescenčních barev použil Reiben na ploše celého auta v různých detailech zejména fotoluminiscenční barvy díky kterým auto ve tmě světélkuje a vytváří tak úplně nový a odlišný umělecký zážitek a vzhled. Autor dal svému dílu jméno “FLUIDUM”.

Je to skutečně zvláštní pocit, když stojíte jako malíř před kapotou krásného černého auta a máte udělat první tečku štetcem, který se následně roztančí po karoserii podle Vašich not a představ a promění vše v barevné zářivé dílo. Mám rád auta, rychlost a adrenalin. Chtěl jsem abstraktně vyjádřit vášeň a dynamiku, proto každá část karoserie je jiná a vypráví příběh. Na přední kapotě je zrození a krocení síly, pravý a levý bok vyjadřují rovnováhu sil, den a noc, zadní část symbolizuje vzdor a střecha klikatost a překážky na většině cest. Trojitá linie přes celé auto značí jednak označení série původního vozu a také zatnuté drápy jakoby jste chtěli zadržet šelmu, která se snaží vysmýknout. Malba je na dotek velmi plastická, vrhá různé odlesky, mění barvy a má dvojí tvář. Ožívá na intenzivním světle stejně tak jako ve tmě. V naprosté tmě totiž barvy svítí díky fotoluminiscenčnímu pigmentu a vytváří nespoutanou světelnou iluzi...prostě Fluidum.“

Více o celém projektu, fotografie a videa najdete zde: http://andyreiben.com/bmw-3-series-fluidum-by-andy-reiben/

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Andy Reiben

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!