Maya Azucena přijede omámit Prahu

Maya Azucena přijede omámit Prahu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V rámci programu AghaRTA Prague Jazz Festivalu navštíví 14. dubna pražský klub Lucerna Music Bar výjimečná americká zpěvačka Maya Azucena. Její hudba se pohupuje zejména na vlnách soulu a R & B. Zároveň je kulturní ambasadorkou rodného Brooklynu v New Yorku. Po absolvování LaGuardia School of Performing Arts vydává vlastním nákladem své debutové album Maya Who?! Jeho prodej probíhá prostřednictvím koncertů a internetových stránek. Velká část tvorby této charismatické zpěvačky je věnována bojům za lidská práva.

Od počátku své hudební kariéry vydala již řadu alb a spolupracovala se slušnou plejádou umělců. V roce 2007 nazpívala duet se Stephenem Marleym na jeho desku Control Mind. Později získala tato nahrávka ocenění Grammy Award za nejlepší reggae album. Úspěšnou hudební spolupráci navázala se zpěvačkou Gibonni z Chorvatska. Kromě účasti na jejím albu společně odjeli i rozsáhlé turné.

V rámci boje za lidská práva se stala součástí koncertu Marcuse Millera pro oběti japonského tsunami. Vedle těchto dvou osobností vystoupili i klávesista Robert Glasper , a rapper Q-Tip. Aktivně se zapojila do akcí na zastavení genocidy, proti domácímu zneužívání nebo za podporu výzkumu rakoviny prsu.

Všestranné umělkyni prostě není jedno, co se děje na tomto světě a snaží se pomocí alespoň svým krásným hlasem. O jejích hudebních i lidských kvalitách se můžete sami přesvědčit. Vstupenky jsou k dispozici za 300 Kč.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Maya Azucena

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!