Pain of Salvation přivezou do Prahy trochu progresivního metalu

Pain of Salvation přivezou do Prahy trochu progresivního metalu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jedna z nejprogresivnějších rockových a metalových kapel současnosti Pain of Salvation se chystá 5. dubna 2013 do Prahy. V klubu Nová Chmelnice rozjedou svou magickou show, které budou předcházet vystoupení holandské zpěvačky Anneke Van Giersbergen a islandských Árstídir.

Hlavní postavou tohoto švédského giganta je textař, kytarista a zpěvák Daniel Gildenlöw. Již roku 1984 ve svých čtrnácti letech začal spřádat plány na založení své kapely. Původní band Reality se po personálních změnách přejmenovává roku 1991 na Pain of Salvation. První album pod touto značkou vychází až roku 1997 a kariéra kapely stoupá směrem vzhůru. Jejich hudební tvorba je charakterizována silným zvukem s významnou kytarou a širokým hlasovým rozsahem. Náhlé přepínání mezi tvrdými a klidnými pasážemi a vydařené experimentování s rytmem a emocemi a koncepční alba věnovaná sociálním, náboženským, politickým, zkrátka lidským tématům, která donutí posluchače zamyslet se nad společností a vytvořit si svůj vlastní pohled.

Půvabnou a sympatickou zpěvačku Anneke Van Giersbergen můžete znát zejména z kapely The Gathering, kterou opustila roku 2007. Následuje sólový projekt Agua de Annique, kde působí i její manžel a bubeník Rob Snijders. Spolupracovala s Ayreon, Napalm Death, Moonspell, Devin Townsend, Anathema a Within Temptation .Do Prahy přiveze zejména aktuální desku Everything Is Changing a chystá zde velmi specifické akustické provedení vlastní tvorby. Rozhodně se bude jednat o okouzlující zážitek.

Islandská akustická kapela Árstídir je postavená zejména na hlasech, barytonových kytarách, virtuosním pianu a strunných nástrojích. Její hudba v sobě nese minimalistické a lidové prvky. Od svého vzniku roku 2008 stačili vydat tři alba.

Tento večer si přijdou na své milovníci zajímavých tónů a specifických harmonií. Koncert pořádá agentura Pragokoncert a vstupenky v ceně 600 Kč můžete zakoupit prostřednictvím běžných předprodejů.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!