Tutanchamonova hrobka navštíví Prahu

Tutanchamonova hrobka navštíví Prahu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Putovní výstava Tutanchamon – jeho hrob a poklady otevře své brány již 28. března 2013. Jejím cílem je přiblížit jedinečnou historickou událost -  objev hrobu faraóna Tutanchamona v egyptském Údolí králů sirem Howardem Carterem dne 26. listopadu 1922.

Poprvé se výstava představila roku 2008 v Curychu. Následovala její pouť přes Brno, Mnichov, Madrid, Dublin, Paříž či Amsterdam. Nyní se opět vrací na území České republiky a rozloží své základy na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Oproti původní expozici v Brně se rozrostla o několik přírůstků. Mezi největší lákadla budou patřit inscenace pokladnice, zcela nové audioprůvodce pro všechny návštěvníky a poprvé také speciální místnost věnovanou siru Howardu Carterovi.

Těšit se můžete na více než tisíc vystavovaných předmětů – dokonalých replik vytvořených pod dohledem odborníků. Budete moci vstoupit do hrobky slavného panovníka a zkoumat ji jako správný dobrodruh a archeolog.

Po senzačním objevu hrobky před 91 lety se stal z takřka neznámého panovníka pojem, který dodnes udivuje všemožnými legendami a záhadami. Když Howard Carter poprvé vstoupil do tohoto významného prostoru, byl naprosto uchvácen všemi poklady, které viděl. Šperky, kultovní předměty, amulety, truhly, křesla, zbraně, hudební nástroje a panovnické symboly, všechno vytvořené mistry řemesla z těch nejcennějších materiálů jako jsou eben, alabastr, vzácné kameny – a zlato, mnoho zlata.

Nenechte si ujít příležitost zahlédnout dokonalé repliky tohoto světového bohatství. Vstupenky můžete zakoupit prostřednictvím sítě Ticketpro. Ceny vstupenek jsou 350 Kč (390 Kč o víkendech a svátcích) pro dospělé, 200 Kč (220 Kč o víkendech a svátcích) pro děti, cena vstupenek pro studenty a seniory bude 300 Kč (330 Kč o víkendech a svátcích). K dispozici jsou rodinné a skupinové slevy a také prohlídky s průvodcem. Vstup je možný pouze v určitých časových intervalech, uvnitř můžete strávit libovolně dlouhou dobu.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Průmyslový palác

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!