Royal Republic, Modestep a Friska Viljor doplňují playlist Rock for Peoplu

Royal Republic, Modestep a Friska Viljor doplňují playlist Rock for Peoplu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Čtveřici ohlášených kapel vedle Thirty Seconds To Mars doplňují Modestep, Royal Republic a Friska Viljor. Letošní ročník bude opravdu nabitý a tyto kapely to jen dokazují.

Modestep

Tahle čtyřčlenná parta z Londýna vznikla teprve v roce 2010, ale napřáhnuto má výtečně – to dokázala i skvělá atmosféra v přeplněném pražském klubu Roxy před pár dny při jejich první návštěvě Prahy. To jen potvrdilo šťastnou volbu teamu RfP, který měl tento kvartet v hledáčku už vloni.

Průlom pro Modestep nastal po festivalu Download v roce 2011. “Měli jsme dost nahnáno…,” vypraví nyní již pobaveně kapela. “Dělali jsme před vystoupením interview a řekli nám: ‘Připravte se na to, že pokud nejste rockeři, vymetou vás na Downloadu z pódia plechovkama.’ My jsme si zase říkali: Tak, naše první velká show, no výborně, co se tady do pytle semele, to neskončí dobře…’” Naštěstí se kapela bála zbytečně. Namísto vrhačů plechovek se v kotli zmítaly tisíce odvázaných mosherů a desítky lidí se v nadšeném deliriu vrhaly z pódia zpět do davu – svatyně rocku přijala tyhle elektronikou načichlé týpky za své.

Kam nakonec Modestep zamíří, ještě není úplně jisté. Ale je jasné, že jejich ochota postavit se proti konvenčním stylovým představám se jím vyplatila od prvního okamžiku, kdy začali s muzikou v bytě na severu Londýna. Jejich kariéra začala online, videa mají na 45 milionů zhlédnutí na YouTube – což potvrzuje, že kapela má již teď, v době kdy vydává první album Evolution Theory, neskutečně velkou fanouškovskou základnu. A experti dodávají, že Modestep dokázali nyní spojit dva do značné míry opačné póly současné hudby, rock a electro podobně jako The Prodigy nebo Pendulum.

A je čerstvě prokázáno, že si bude rozumět i s českými fandy: kapela byla z přijetí v plném Roxy nadšena a označila v sociálních médiích pražské auditorium za favorita v soutěži o nejlepší publikum turné. Nadšené reakce českých fandů to potvrzují a tak doufáme, že i v Hradci se potvrdí slova jednoho z pražských návštěvníků koncertu Modestep na Instagramu: “Nepopsatelná atmosféra! Něco mezi nebem a zemí!“

ROYAL REPUBLIC

Švédská garážovka Royal Republic vznikla v roce 2007 v Malmö. Její přímočarý sound s prvky punku a rock and rollu může odkazovat k populárním The Hives, cítíme v něm však méně retra a více originálního a vlastního přístupu. Přesvědčili se o tom ostatně i čeští fanoušci na podzim minulého roku, kdy se kapela zastavila v Praze během turné k aktuálnímu albu Save The Nation.

Skupina zaujala již svým prvním albem We Are The Royal v roce 2010 jak kritiku, tak posluchače a DJe v rockových rádiích. Jejich pecka Tommy Gun se propracovala až na první pozici Rockchart MTV.

Charismatický frontman kapely Adam Grahn si zakládá na originalitě a k současnému směřování kapely říká s nadsázkou: “Někteří lidé nás měli rádi i proto, že na první albu nebylo moc dynamiky, bylo to jen takové “Aaaaaargh!!!” od začátku do konce. Ale my jsme mnohem všestrannější muzikanti! Čili Save The Nation není o změně zvuku, ale o tom, že máme mnohem více co nabídnout a chceme rozšířit naše možnosti. A v den, kdy někdo řekne, že Royal Republic zní jako někdo jinej, začnu vraždit! ” Je však téměř jisté, že ve futrálech kapely zůstanou jen kytary a bicí a z hradecké stage se vstříc fandům ponesou jen dávky rytmů, slov a tónů a zejména energie, jíž jsou Royal Republic proslulí.

FRISKA VILJOR

Indie-folk-rockoví, a v jistých momentech čistě folkoví, Friska Viljor se zformovali v roce 2005 ve Stockholmu. Jsou typickou ukázkou toho, jak lze zúročit titěrnou práci na svém promotion: po předloňském a loňském harcování po showcasových přehlídkách a festiválcích se letos tito usměvaví hippíci propracovali do popředí line-upu festivalů jako Hurricane … anebo Rock for People! Tato dvou až pětičlenná formace během sedmi let své veselé existence stihla vydat už pět alb; zaujala už debutem Bravo! a sebevědomí vtělila i do názvu toho posledního z letošního ledna - Remember Our Name

„S Friska Viljor jsem se setkal na partnerských showcase festivalech Great Escape a Reeperbahn. Viděl jsem je jako kapelu, tak v redukované sestavě, kdy pod stejným názvem vystupují pouze zpěvák-mandolinista a kytarista. Oboji je skvělé, příjemné písničky, které vás chytnou na ´první dobrou´, žádné těžké a pochmurné řešení světa, pohodička... Ze Švédska český národ přijal za své The Hives, nyní jsou na řadě Friska Viljor!,“ vzkazuje Michal Thomes.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!