Lana del Rey konečně zavítá do České republiky

Lana del Rey konečně zavítá do České republiky

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jedna z nejpopulárnějších zpěvaček současnosti Lana Del Rey navštíví 13. dubna v rámci projektu Electronic Beats pražské divadlo Archa. Druhá deska této interpretky s názvem Born to Die se stala nejprodávanějším albem roku 2012. Bude se jednat o její první koncert u nás, na kterém ji doprovodí indie-rocková formace Roosevelt z Německa a švédská zpěvačka Karin Park.

Elizabeth Grant alias Lana del Rey se narodila v New Yorku a svou hudební kariéru začala již v osmnácti letech. První nahrávku Del Rey vydala v říjnu 2008, jednalo se o tří písňové EP pojmenované Kill Kill. První sólová deska jí vychází roku 2010, byla dostupná prostřednictvím itunes, ale brzy je stažena z prodeje. Celosvětový úspěch přichází až se singlem Video Games z roku 2011, který na Youtube zhlédlo více než 20 milionů lidí. Následující rok vychází její druhá nahrávka Born to Die, díky které se dostává na vrchol hudebních žebříčků. Téhož roku spatří světlo světa i další nástupce pod názvem Paradise a potvrzuje Lanu Del Rey jako špičku americké popkultury. Její písně obsahují velké množství melancholičnosti a dramatičnosti.

Roosevelt svým sofistikovaným mixem chill waveu, melodického italo disca a popu potěší jak fanoušky elektroniky, tak pop music – jedním z jeho „objevitelů“ byl sám Joe Goddard z kapely Hot Chip. Debutová skladba Sea  si získala potřebnou popularitu a posunula interpreta mezi hudební naděje Německa.

Karin Park se objevila znenadání v loňském roce a vydala úspěšné EP Tiger Dreams. Náladová elektronika a temné refrény Karininých skladeb spolu s jejím okouzlujícím hlasem tvoří výbušnou hudební směs, severskou atmosféru jejích skladeb ještě podtrhuje její bratr David Park se svým vikingským vzhledem, který Karin doprovází coby bubeník.

Festival Electronic Beats přiváží do České republiky nejzajímavější kapely již od roku 2006. V minulosti jsme v Praze díky nim mohli vidět The Prodigy, Underworld nebo The Orb. Pozdější prezentace v klubovém prostředí se stala neméně zajímavou a kluby Lucerna Music Bar a divadlo Archa opět přetékaly návštěvníky.

Za tímto projektem stojí společnost Telecom, která veškeré aktivity přenáší na stránky electronicbeats.net. O české zastoupení se stará agentura 4press.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!