Letošní Gastrotour odstartuje v Mladé Boleslavi a poputuje dál do ostatních regionů

Letošní Gastrotour odstartuje v Mladé Boleslavi a poputuje dál do ostatních regionů

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


GASTROTOUR 2013 navazuje na oblíbené farmářské trhy, které si za poslední dobu získaly řadu příznivců a zákazníků. V rámci dvoudenní přehlídky návštěvníkům nabídne ucelený program, kde nebudou chybět delikatesy a potraviny z daného kraje od přímých dodavatelů, farmářů a pěstitelů, ochutnávka gastronomie od kuchařů nejlepších restaurací, bohatý doprovodný program (nejen) pro děti, ale PŘEDEVŠÍM rozmanitý ráj chutí.

„Oslovili jsme, a budeme oslovovat ty nejlepší z daného regionu. Návštěvníkům se budou prezentovat kuchaři, kteří nabídnou k ochutnání kompletní menu dané restaurace a budou tak lákat k častějším návštěvám. Stejným způsobem se potenciálním klientům představí i ostatní gastronomické provozy. Prostor dostanou i místní farmáři a regionální výrobci potravin. Chybět nebudou ani rozmanité delikatesy a dobroty nejen z daného regionu, ale i ze světa. Budete moci ocenit práci cukrářů a jejich sladké umění, kavárny se budou předhánět ve vaření speciálních druhů kávy a nebudou chybět ani domácí či zahraniční vinařství. Samozřejmě zde budou zastoupeny i místní pivovary. Kdo má rád něco ostřejšího, tomu se představí výrobci a prodejci destilátů, o novinky z tohoto segmentu nebude nouze.“  Řekla ředitelka GASTROTOUR 2013, Ing. Markéta Kovaříková

V rámci GASTROTOUR 2013 si přijdou na své i ostatní návštěvníci, kterým organizátoři chtějí zpestřit návštěvu této gastronomické show a tak pro ně připravili doprovodný program:

  • Pro ty, co nezavrhnou žádnou legraci, chystáme školu točení piva, soutěž v pojídání dobrot a mnoho dalších zajímavostí.
  • Pro zábavu bude na hlavním podiu probíhat od rána do večera zajímavý program.
  • Kulinářské hvězdy budou během obou dnů před zraky návštěvníků vařit různé pokrmy, představí se ale i budoucí „hvězdy“  - mladí kuchaři a kuchařky ze středních gastronomických škol v regionu.
  • V kuchařském juniorském klání bude udělen titul GASTROTALENT 2013. V této      soutěži, která důkladně prověří jejich dovednosti, se seznámíme s českou i mezinárodní kuchyní a pojetím z pohledu dnešní mladé generace.   
  • Připraveny jsou i workshopy o vínu, pivu, zdravé výživě, výrobě domácích sýrů apod.
  • Návštěvníci se mohou těšit na autogramiádu kuchařek zajímavých osobností.
  • Pro děti bude zajištěn v sobotu i neděli celodenní program plný her a soutěží, který spolehlivě zabaví i ty nejaktivnější rošťáky.   
  • Sobotní večer bude patřit hudbě. Čeká nás koncert Monkey Business, kteří rozproudí tu správnou večerní náladu. Neděle nezůstane pozadu a tour bude na pódiu odpoledne hostit další představitele české a moravské hudební scény.

„Pro zpestření celé akce jsme pro návštěvníky připravili slosování vstupenek o mnoho zajímavých cen. Svým hlasem můžou přispět i k volbě nejlepší regionální restaurace, která bude za snahu odměněna hodnotnými cenami.“ Doplňuje Markéta Kovaříková

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!