Divadlo Na Fidlovačce v březnu uvede dramatizaci novely Boženy Němcové Babička, v hlavní roli s Eliškou Balzerovou

Divadlo Na Fidlovačce v březnu uvede dramatizaci novely Boženy Němcové Babička, v hlavní roli s Eliškou Balzerovou

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Ústředním motivem této nové dramatizace je několik příběhů osudové lásky, ať už se jedná o lásku tragickou, nenaplněnou nebo se šťastným koncem. A přestože se Babička zdánlivě odehrává v jednom malém českém údolíčku, neobyčejným způsobem zachycuje koloběh života na pozadí pozoruhodných historických událostí.

Ve čtvrtek 21. března 2013 od 19:30hod. bude mít v Divadle Na Fidlovačce premiéru Babička Boženy Němcové, kterou pro divadlo nově zdramatizoval režisér inscenace Jan Jirků

Divadlo touto inscenací pokračuje ve svém směřování pravidelně uvádět na repertoár ta nejlepší díla z české klasiky. Novela Babička, jejíž autorkou je naše nejznámější spisovatelka, Božena Němcová, vznikla bez mála před 160 lety a dodnes patří k nejpopulárnějším literárním dílům u nás. O tom ostatně svědčí i výsledky ankety Kniha mého srdce.

Diváky čeká výlet do světa fantazie s titulní hrdinkou Babičkou, která umí nejen naslouchat a dobře člověku poradit, ale dokáže vidět věci, které jiní nevidí, a svoji přítomností otevírá oči i srdce všem lidem kolem sebe. V Babičce najdeme několik výrazných postav, které časem v různých kulturních oblastech doslova zlidověly, a dnes už mnohé z nich vnímáme jako ustálené literární typy. Božena Němcová dokázala mistrně popsat veškerá zákoutí ženské duše, a jsou to právě její ženské hrdinky, které se, díky svým pozoruhodným osudům, staly nesmrtelnými. 

Režie a dramatizace: Jan Jirků. V titulní roli Babičky uvidíte Elišku Balzerovou, dále hrají např. I. Pazderková, B. Mošnová, M. Doležalová, D. Rous, D. Ratajský, L. Rous, V. Chaloupková, L. Trojan a další. 

Premiéra ve čtvrtek 21. března 2013, další termíny představení: BŘEZEN 22. 3. v 19:30 hod., 23. 3. v 15:00; DUBEN – 8. 4. v 10.30 hod., 9. 4. v 19:30 hod.; 21. 4. v 15 hod.; 23. 4. v 10:30 hod.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!