Rock for People ohlašuje další české kapely

Rock for People ohlašuje další české kapely

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Vedle mnoha zahraničních kapel nemůže jeden z největších festivalů u nás zapomínat ani na tuzemskou scénu. Pravidelně dováží ty nejkvalitnější kapely z českého podhoubí. První čtyři zástupce nedávno oznámil a jedná se o velice zajímavá jména. 

Jedno z nemnoha vystoupení na letních festivalech zde odehraje obnovený Pražský Výběr. Bude se jednat o první vystoupení na RFP po osmi letech a v původní nejslavnější sestavě. Zpěvák a klávesista Michael Kocáb, kytarista Michal Pavlíček, baskytarista Vilém Čok i bubeníci Klaudius Kryšpín a Jiří Hrubeš předvedou nezapomenutelnou show, která loni i letos vyprodává haly v České republice. Můžete se těšit na legendární songy z alb Straka v hrsti a Výběr v původních aranžích.

Stejně populárními jsou letos i Kryštof, jejichž koncert v rámci turné jsou beznadějně vyprodané. Nenechte si ujít nové písně z alba Inzerát, ale ani osvědčené starší hity. Richard Krajčo a jeho parta jsou v současné době jednou z nejžádanějších kapel u nás. V Hradci Králové Vás přesvědčí, že to není jen náhoda.

Please The Trees nepatří k nejznámějším skupinám u nás, přesto se řadí k těm nejaktivnějším. Jejich popularita začíná postupně stoupat a zejména spojení s pěveckým sborem seniorů Elpida si získalo kladné ohlasy kritiky. Plánovanou premiéru na loňském RfP zhatilo počasí, a proto Vám to vynahradí na letošním ročníku. Vedle písní z repertoáru Please The Trees uslyšíme také písně původní, které Václav Havelka složil výhradně pro tento společný projekt.

Poslední oznámený Xindl X přiveze speciální projekt. Jeho kapelu posílí čtrnáctičlenná dechová sekce Orchestru Karla Vlacha.

Vždy jsem byl fanda coververzí a speciálních koncertů, na nichž kapely obléknou své písně do úplně nových kabátů. Je pravda, že nacvičovat víc než hodinový koncert ve dvaceti lidech pro jedno jediné vystoupení, je tak trochu extrém. Ale věřím, že se to vyplatí a že nabídneme fanouškům extra zážitek, na který jen tak nezapomenou,“ říká k tomu Xindl X.

Na fanoušky čekají osvědčené hity jako Anděl, Štědrý večer nastal, Chemie, Láska v housce, Nejlepší Kuchař nebo Zlato ve zcela nových aranžích, ale dojde i na nové písně, dosud na pódiu nehrané.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!