Shooting fashion stars se tentokrát představí v prostoru klasicistní haly Masarykova nádraží

Shooting fashion stars se tentokrát představí v prostoru klasicistní haly Masarykova nádraží

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Významný módní projekt SHOOTING FASHION STARS pro nastupující generaci módních designérů je v plném proudu příprav. Do 9. ročníku se přihlásilo rekordních 17 designérů a designérských dvojic. Dne 11. dubna 2013 představí své kolekce čtveřice porotou vybraných návrhářů: Lucie Králová, Mirka Horká & Štěpán Růžička, Monika Přikrylová  a Pavel Berky. Historicky první železniční nádraží v Praze se tak stane dějištěm jedinečné módní show.

SHOOTING FASHION STARS vznikl v roce 2003 díky Janině Šlemínové, ředitelce společnosti Stars Communication. Společně se stylistkou  Olou Křížovou vytvořila tento zajímavý projekt a vdechla mu život. V České republice neexistuje počin obdobného rozsahu a renomé. Prezentace návrhářů na této módní události je pečlivě vybírána odbornou porotou osobností z oblasti módy, kultury a umění. Designéři předkládají svá prezentační portfolia a musejí být schopni vytvořit ucelenou kolekci s výpovědní hodnotou. Prezentace začínajících návrhářů na přehlídce SHOOTING FASHION STARS je zdarma.

V tomto roce je poprvé z přehlídky zajištěn tzv. life streaming, tudíž i ostatní milovníci módy, kteří nebudou přítomni na večeru, mají možnost sledovat večerní módní show v přímém přenosu na serveru iconiq.cz.

HVĚZDY SHOOTING FASHION STARS 2013:

LUCIE KRÁLOVÁ
Porotu  zaujala řemeslným zpracováním hlavního dekoračního motivu kolekce. Jasná inspirační předloha se otiskla v kolekci s dalším osobitým rozměrem.

MIRKA HORKÁ & ŠTĚPÁN RŮŽIČKA
Mirka Horká na sebe upozornila v posledním roce svou precizní prací v pánské módě.
Spojení se šperkařem Štěpánem Růžičkou slibuje komplexní pojednání pánského outfitu do posledního detailu.

MONIKA PŘIKRYLOVÁ
Svým přístupem k textilnímu zpracování oděvu, jež vychází z inspirace mongolskou kulturou, přináší do české oděvní scény svěží look. Náročné precizní zpracování ve výsledku působí samozřejmě a lehce, což je jedním ze znaků promyšleného konceptu tvorby kolekce.

PAVEL BERKY
Pro porotu byl stěžejní moment zlomu ve směřování linie kolekcí Pavla Berky. Jeho minimalisticky strohé až unisexové řady náhle vystřídal koncept vycházející z romské pestré kultury.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!