Citron vyráží na turné Radegast a Plni Energie

Citron vyráží na turné Radegast a Plni Energie

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Legenda českého metalu Citron se vrací v plné formě. Turné nese název Radegast a Plni Energie Tour 2013. Vystoupení budou probíhat v jedné z nejklasičtějších sestav, kterou jsme mohli u této kapely zažít. Opět se představí kytaristé Jaroslav Bartoň a Jirka Šperl, baskytarista Václav Vlasák, bubeník Radim Pařízek a zpěvák Fany Michalík. Těšit se můžete i na řadu hostů. Produkce jejich jména zatím tají, přesto se bude jednat o mimořádné vystoupení. A možná přijde i Láďa Křížek. Na pódiu bude postavena speciální dobová scéna, doplněná i o sochu Radegasta. Vstupenky za zaváděcí cenu 200 Kč jsou dostupné až do konce února.

Na turné se strašně těšíme. Bude zcela odlišné od koncertů, které naši fanoušci v posledních letech viděli. Zazní na něm i skladby, jež jsme naživo hráli jen párkrát v životě nebo dokonce nikdy, jako třeba Věčný cizinec. Navíc oprášíme i singly, které vyšly ještě před vydáním naší přelomové desky Plni energie“ popisuje baskytarista Citronu Václav Vlasák.

Zkoušení je v plném proudu a některé skladby dostanou novější aranžmá. Bonusem bude příležitost zakoupení speciální bonusové reedice alba Radegast, které si budete moci nechat podepsat na autogramiádách po každém koncertě.

Podporou skupiny se stanou také Daniel Krob (Arakain,  Kreyson), kapela Tibet a mladí ostravští rockeři Black Roll.

Nyní něco málo z historie. První desky Plni Energie se prodalo více než 600 tisíc kusů. Citron následně dostává i stříbrného slavíka. Následující Radegast se stává ještě úspěšnější a Citron díky němu vystupuje v Německu nebo Francii. Roku 1988 získává Zlatého slavíka. Součástí tehdejší sestavy byl i Láďa Křížek, který následně odchází.

Nenechte si ujít šanci vidět naživo tyto legendy a přenést se zpět v čase.

PLÁN TURNÉ:

  • 12. 4. PARDUBICE, Žlutý Pes
  • 18. 4. PRAHA, Meet Factory
  • 19. 4. ČESKÉ BUDĚJOVICE, KC Art Igy
  • 20. 4. VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Jupiter Club
  • 25. 4. BRNO, KC Semilasso
  • 27. 4. ZLÍN, Masters of Rock Café
  • 28. 4. OSTRAVA, Garage

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!