Festival Songfest.cz s Jaroslavem Duškem a Feng-yűn Song startuje už tento čtvrtek

Festival Songfest.cz s Jaroslavem Duškem a Feng-yűn Song startuje už tento čtvrtek

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Každoroční vítání nového roku dle čínského neboli lunárního kalendáře s festivalem Songfest.cz vypukne již tento čtvrtek 24. ledna v pražském Paláci Akropolis. Za festivalem tradičně stojí čínská zpěvačka Feng-yűn Song společně s mistrem improvizace Jaroslavem Duškem. Program startuje již v odpoledních hodinách, kdy jsou pro návštěvníky všech věkových kategorií připraveny pestré aktivity, díky nimž poznají kořeny různých etnických kultur.

Děti i dospělí mohou od 15.00 hodin přijít zdarma zhlédnout ukázky tradičních bojových umění, původních etnických tanců, zatančit si tance dávných tradic či malovat na trička nebo si vyrobit vlastního hada.

Od 19.00 hodin začíná večerní koncertní program. Průvodci programem budou nad jiné povolanými uznávaná zpěvačka Feng-yűn Song a herec, režisér a moderátor Jaroslav Dušek. Ti společně během večera přivítají na pódiu řadu zajímavých hostů v čele s originální multižánrovým kvartetem Clarinet Factory s perkusistou Alanem Vitoušem. Dále vystoupí například Trio PUO s hostujícím Martinem Zbrožkem, hráč na šalmaj a čínské housle Luo Guaicai či bubeníci z Traffic Dance Drums. V dalších dnech zavítá festival Songfest.cz do Hradce Králové (25.1.), Plzně (26.1.), Českých Budějovic (1.2.) a Českého Krumlova (2.2.).

Festival Songfest.cz oslovuje nejen zájemce o čínskou kulturu, ale i ty diváky, kteří vyhledávají nevšední (a často neopakovatelné) zážitky s bohatým programem, do kterého se mohou i aktivně zapojit. Ve zdarma přístupném odpoledním programu se vedle četných aktivit pro dospělé i děti objeví ukázky tradičních tanců z Afriky,  Číny i Indonésie, ukázky cvičení tchaj-t’i či kung-fu, eurytmická dílna Hany Gitevy či Tanec univerzálního míru. Návštěvníci budou moci ochutnat kvalitní čaje i chutné vegetariánské jídlo a seznámí se s některými výrobky zdravého životního stylu.

Symbolické setkání starého času s novým vyvrcholí během večerního programu. Koncerty začínají vždy v 19.00 hodin a představí návštěvníkům Čajový obřad v tanečním zpracování skupiny Trn v oku, iniciátorku festivalu zpěvačku Feng-yűn Song s Triem PUO a hostujícím houslistou Martinem Zbrožkem v hudebním bloku nazvaném Na jedné scéně s Východem, uprostřed nějž proběhne křest nové knihy Pavlíny Brzákové „Hlas a dech“ a DVD „Dechová cvičení pro nezpěváky“. Hudebním hostem z Číny bude neobvyklý talent, všestranný hudebník, multiinstrumentalista a herec Luo Guaicai. Proběhne rituál Úcta k předkům – požehnání Roku hada, a také hadí tombola Jaroslava Duška.

Ještě před tím, než bubenická show Traffic Dance Drums či Drum Drum a hadí tanec Zority Azrak definitivně přivítají Roka hada, se na pódiu objeví hlavní hosté večera Clarinet Factory. V Hradci Králové a Plzni diváky jistě zaujme výtvarník a hudebník Petr Nikl a jeho buzuki s hadí písní, v Českých Budějovicích na pódiu zahraje na didgeridoo Ondřej Smeykal a v Českém Krumlově svoje modré housle rozezní jeden z nejlepších českých houslistů Pavel Šporcl. Po skončení večerních koncertů bude čas na setkání s autory i autogramiádu.

Program:

24. 1.     Praha, Palác Akropolis                              
25. 1.     Hradec Králové,  Divadlo Drak                                      
26. 1.     Plzeň, Divadlo pod lampou     
1. 2.       České Budějovice, KD Metropol                    
2. 2.       Český Krumlov,  Městské divadlov

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!