Tublatanka pokřtí výběrové album v Praze

Tublatanka pokřtí výběrové album v Praze

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Velká rocková událost se chystá na 29. ledna do pražského Retro Music Hall. Tento den přijede legenda slovenského rocku Tublatanka, aby zde odehrála svůj novoroční koncert. Již několikrát dokázala tato skupina vyprodat své pražské vystoupení. A každé přineslo neskutečný hudební zážitek. Proběhne zde také křest nového výběrového CD No. 3 – Citim sa fajn. Kmotrem se stane další slovenská hvězda a přítel kapely Peter Nagy.

Tublatanka vznikla již roku 1982 a o její založení se postarali Martin Ďurinda (kytara) a Juraj Černý (bicí). V prvních deseti letech své kariéry využívala při vystoupeních kroje. Kapela chtěla tímto dokázat, že je hrdá na svou národnost. Začátky se nesou ve znamení hard-rocku nebo klasického rocku. Prvního vydaného alba Tublatanka, které vyšlo roku 1985, se prodalo okolo 100 tisíc hudebních nosičů. Druhé vydané Skúsime to cez vesmír svou prodejností tuto hranici překonává.

Roku 1993 odchází ze skupiny baskytarista Pavel Horváth a Juraj Černý se musí účastnit protidrogové léčby. V roce 1994 po koncertování v USA odchází definitivně. Sestava se radikálně proměnila, přesto pokračuje Tublatanka dále. Následují další desky a výběry největších hitů. I později se daří kapele navštívit s koncerty zahraničí.

Tento koncert není jen pro pamětníky, ale jistě i pro mladé posluchače, kteří nadšenými doušky ochutnávají rockovou historii. Pořadatelem koncertu je rádio Frekvence 1, které pokračuje v pořádání vlastních akcí. Tentokrát se jedná o opravdovou lahůdku. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketstream za cenu 450 Kč.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!