Ondřej Brzobohatý, skladatel hudby k muzikálu Divadla na Jezerce Já, Francois Villon, brzy oslaví třicetiny

Ondřej Brzobohatý, skladatel hudby k muzikálu Divadla na Jezerce Já, Francois Villon, brzy oslaví třicetiny

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Své třicáté narozeniny slaví na počátku února Ondřej Brzobohatý, autor hudby k historicky prvnímu muzikálu Divadla Jezerce Já, Francois Villon.  Jedním z dárků je pro skladatele i to, že příběh středověkého rebela patří k neoblíbenějším titulům na této scéně. Spolu s ním vytvořili tuto původní českou novinku, kterou uvidíme v únoru celkem třikrát, Jiří Hubač a Pavel Vrba. Francouzského básníka ztělesňuje mladý herec a zpěvák Martin Písařík, Kateřinu, hlavní ženskou postavu, hraje Petra Vraspírová. Režie se ujal Radek Balaš.

„Je to muzikál se vším všudy. Zpívá se v něm naživo, a protože hudební základy nahrál autor hudby Ondřej Brzobohatý s velkým orchestrem, jsou herci vybaveni špičkovými mikroporty. Hlavním tématem hry je touha po svobodě a po lásce,“ říká principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Ve Villonovi dále hrají Petr Kostka, Jana Malá, Petr Vacek, Peter Strenáčik, Tomáš Petřík, Ondřej Černý a Tomáš Vaněk.

„Příprava muzikálu byla výjimečná hned z několika důvodů. Jedním z nich bylo to, že se mi ozval Jiří Hubač, vynikající dramatik. Napsal příběh Villona, kterého jsem shodou okolností miloval už od malička. Dalším zážitkem pro mě byla spolupráce s textařem Pavlem Vrbou,“ vzpomíná Ondřej Brzobohatý. Před rokem se pak začal Villon na Jezerce zkoušet. „Byl jsem spokojený, že jej režíroval právě Radek Balaš. Při realizaci jsme museli divadlo tak trochu přizpůsobit muzikálu. To samo o sobě bylo také dobrodružství. Velice krásná práce. Jsem za ni moc rád stejně jako za úspěchy, které teď Villon má,“ vyznává se skladatel.  A dodává, že vůbec nejraděj má tu část, v níž se zpívá „François, Františku, Franto, rozbiješ tohle i tamto…“ Tato melodie zní v uších při odchodu z Jezerky i většině diváků.

Na své třicetiny nechystá Ondřej Brzobohatý žádný velký večírek. Narozeniny obvykle nijak zvlášť neslaví. „Asi zajdeme s kamarády na pivo, žádnou slávu bych z toho nedělal,“ říká. A třicítku nepovažuje ani za nějaký přelom ve svém životě. „Čísla nikdy nebyla mým kamarádem,“ dodává skladatel, jenž v těchto dnech tráví dovolenou na Šumavě.

Muzikál Já, Francois Villon, který je věnován nedávno zesnulým Jiřímu Hubačovi a Pavlu Vrbovi, uvede Divadlo Na Jezerce 1., 10. a 16. února.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!