Do kin dnes vstupuje oceňovaný snímek Mistr

Do kin dnes vstupuje oceňovaný snímek Mistr

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Přesně v den, kdy budou oznámeny oscarové nominace, tedy už tento čtvrtek 10. ledna, vstupuje do českých kin očekávaný a v oscarových diskuzích často skloňovaný celovečerní film Mistr (The Master) amerického režiséra Paula Thomase Andersona. O režisérovi, který má na kontě například snímky Magnolia, Hříšné noci nebo Až na krev, se často mluví jako o jednom z nejpozoruhodnějších filmových talentů současnosti.
Frekvence uvedení nových Andersonových filmů je poměrně nízká, zato jeho filmy vždy budí velkou pozornost. Mistr již k dnešnímu dni získal celou řadu ocenění, přičemž největší a zaslouženou pozornost budí především excelentní herecké výkony Joaquina Phoenixe, Philipa Seymoura Hoffmana a Amy Adamsové a původní scénář a režie P. T. Andersona. Mezi nejvýznamnější ocenění filmu jistě patří cena za nejlepší režii pro Andersona a společná cena za nejlepší herecké výkony pro Joaquina Phoenixe a Philipa Seymoura Hoffmana na Filmovém festivalu v Benátkách. Všichni tři herci jsou za své výkony nominováni také na Zlaté glóby. Mistr je za několik posledních desetiletí prvním celovečerním filmem, který byl natočen na formát 65mm.
 
Andersonův šestý celovečerní film Mistr vypráví hluboký lidský příběh odehrávající se v rozbouřené době, v Americe začátku 50. let. Snímek sleduje pohnutý osud Freddieho Quella  (Joaquin Phoenix), labilního námořníka, neschopného po návratu z fronty najít své místo v běžném životě.  Zásadním se pro Freddieho stává setkání s rodícím se hnutím Zdroj (The Cause) a jeho charismatickým vůdcem a mistrem Lancasterem Doddem v podání Philipa Seymoura Hoffmana a jeho ženy Peggy (Amy Adams). Ačkoli Freddie do hnutí Zdroj přichází jako tulák a vyvrhel, postupně se stane pravou rukou mistra.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!