Zuzana Piussi a její kontroverzní snímek Od Fica do Fica je nyní zdarma na DAFilms.cz

Zuzana Piussi a její kontroverzní snímek Od Fica do Fica je nyní zdarma na DAFilms.cz

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Právě přichází do české a slovenské online distribuce film, který vyvolal na Slovensku rozruch. Snímek režisérky Zuzany Piussi Od Fica do Fica přinesl na Slovensku odmítnutí ve slovenských multikinech. Diváci mají od 12.12.2012 do neděle 16.12.2012 možnost film zhlédnout zdarma na DAFilms.cz.

Režisérka Zuzana Piussi vyvolala dokumentem Nemoc třetí moci, který pojednává o soudním systému na Slovensku a o nejvyšším předsedovi slovenského soudu Harabinovi, mediální poprask. Čelí trestnímu stíhání za použití skryté kamery a hrozí jí až dva roky vězení.

Právě teď přichází do české a slovenské online distribuce film, který vyvolává na Slovensku ještě větší rozruch. Je jím snímek Od Fica do Fica.

Tento film je zásadní zprávou o Slovensku dnešních dní, je to bohužel neveselá zpráva, která vrací úder všem těm, kdo chtěli  režisérku umlčet, chceme všem slovenským dokumentaristům s Piussi včele nabídnout možnost alternativní cesty legální a online distribuce,“ řekl tiskový mluvčí DAfilms Filip Kršiak.

Kauza Fico

Od voleb 2010 do voleb 2012 sledovala Piussi předvolební kampaň: politiky, jejich voliče, demonstrace proti Gorile i organizátory těchto demonstrací. Výsledkem je fascinující pohled na stav společnosti po dvaceti letech svobody. Výsledkem je silná deziluze z naděje, že může přijít skutečná politická změna.

Zuzana Piussi nepatří mezi autory prvoplánově líbivých filmů. Její dokumenty jsou provokativní, často je točí sama, dokonce i bez přítomnosti kameramana. Filmy jsou pro ni „vnitřním puzením", lidé ji nazývají hrdinkou, ona se však tak necítí. Ze všeho nejvíce se věnuje právě slovenským tématům, protože se vyhýbá „těm univerzálním evropským", která jsou podle ní pod diktátem filmových distributorů a festivalů.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!