Martinů z Ameriky na Malé Straně

Martinů z Ameriky na Malé Straně

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Vánoční čas se rychle blíží. Obklopuje nás shon, lidé, věci, slevy a svítící ozdoby. Pojďte se na chvíli zastavit a zaposlouchat se do vážné hudby, která může dobít srdce i duše potřebnou energií pro zvládání stresu a naplnit je radostí, která k Vánocům nepochybně patří.

Který koncert si ale vybrat z nepřeberné nabídky? Například ten s názvem Martinů z Ameriky, který se bude konat 8.12.2012 od 19.30 v kostele sv. Vavřince na Malé Straně. Koncert k připomenutí díla hudebního skladatele Bohuslava Martinů se letos odehraje již potřetí, tentokrát však budou představena díla vzniklá na půdě Spojených Států. "U skladeb, které jsme prvotně vybírali podle chuti a přání jednotlivých interpretů, jsme až později zjistili, že jsou všechny vytvořeny nebo započaty na území USA. Proto také název koncertu 'Martinů z Ameriky'," říká jeden z organizátorů Pavel Voráček.

Příznivci české hudby a Bohuslava Martinů se mohou těšit na program složený z flétnové sonáty, třetí violoncellové sonáty, Nového špalíčku, Dvou písní na Negerskou poezii a Tří madrigalů pro housle a violu. Vše v podání vynikajících mladých interpretů jakými jsou flétnistka Anna Švejdová, zpěvačka Bronislava Tomanová, klavírista Pavel Voráček, houslistka Lenka Malá. Na violu bude hrát Anežka Ferencová a na violoncello Tomáš Jamník, vítěz mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro. Večerem provede pěvec a muzikolog Petr Matuszek.

Koncert ale nebude čistě jen o hudbě, jednotlivé skladby budou prokládány krátkými přednáškami o životě a díle Bohuslava Martinů. Každý návštěvník se tak může kromě krásné hudby potěšit i novými znalostmi.  Něco se ale můžete dozvědět hned. Víte, proč se koncert k poctě Bohuslava Martinů bude konat právě 8.12.? Protože tomu bude přesně 122 let od jeho narození. A není lepší možnost, jak uctit památku hudebního skladatele, než poslechem jeho vlastního díla.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!