Pod sluncem tma a další čtyři dokumenty z projektu Česká radost jsou 17. – 23. září na internetu zdarma

Pod sluncem tma a další čtyři dokumenty z projektu Česká radost jsou 17. – 23. září na internetu zdarma

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Pět českých dokumentárních filmů, které od loňského roku společně putovaly kiny v rámci projektu Česká radost v českých kinech, jsou od 17. do 23. září ke zhlédnutí zdarma na webovém portálu Doc Alliance Films www.DAFilms.cz. Návštěvníci zde uvidí nejlepší dokument roku 2011 a na mnoha festivalech oceněný snímek režiséra Martina Marečka Pod sluncem tma o dvou českých rozvojových expertech v odlehlé části Zambie, filmy EM a ON režiséra Vladimíra Michálka o písničkáři Xavieru Baumaxovi a severočeském básníkovi Em Rudenkovi, Rock života Jana Gogoly o frontmanovi kapely Katapult Oldovi Říhovi, Venku režisérky Veroniky Sobkové, časosběrný dokument o třech lidech opouštějících vězení, a Závod ke dnu Víta Janečka o otázkách práce a nezaměstnanosti.

Po festivalovém uvedení a kinodistribuci je důležité, aby tato selekce filmů znamenitých českých dokumentaristů žila dál a byla zpřístupněna těm, kterým jejich lokální kino dokumenty neuvedlo. Náš portál filmy zpřístupní divákům na internetu a to nejen na území ČR, ale i za její hranice,“ říká Diana Tabakov z portálu Doc Alliance Films.

Projekt Česká radost v českých kinech vznikl z iniciativy distributora Verbascum Imago ve spolupráci s MFDF Ji.hlava, kde byly všechny dokumenty v premiéře uvedeny. Pod sluncem tma a Závod ke dnu budou na webu www.DAFilms.cz od tohoto data ke stažení také za poplatek v AVI a DVD kvalitě. Dokumenty je možné vidět na této konkrétní adrese: http://dafilms.cz/event/87-czech-joy-online. Více informací o České radosti a uvedených filmech na www.ceskaradost.cz.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!