Sbírku Světlušky ZÁŘÍ na pomoc nevidomým podpoří s Anetou Langerovu i další známé osobnosti

Sbírku Světlušky ZÁŘÍ na pomoc nevidomým podpoří s Anetou Langerovu i další známé osobnosti

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Už za pár dní se do všech koutů České republiky rozlétnou Světlušky, aby rozzářily ulice 300 českých a moravských měst. 11. a 12. září se uskuteční již 10. ročník celonárodní charitativní sbírky v ZÁŘÍ Světlušky ZÁŘÍ, pořádané Nadačním fondem Českého rozhlasu. Letos se mohou Světluškou stát všichni, kdo do sbírky přispějí – za příspěvek totiž obdrží originální Světluščí tykadla. Od dobrovolníků v kostýmu broučka si budou moci lidé koupit také píšťalku a tradiční náramek, který svítí ve tmě.

Tykadla si letos obleče nejen patronka Světlušky Aneta Langerová, ale řada spřátelených známých osobností, které můžete potkat 11. září mezi 10 a 19 hodinou v okolí Anděla a OC Nový Smíchov v Praze.

„Už se těším, až budu zase letos v ulicích potkávat Světlušky, kterých bude tentokrát více než kdy jindy. Světluškou se totiž může stát každý, kdo nás podpoří, poznáme se podle tykadel,“ říká Aneta Langerová.

Světluščí tykadla od Anety Langerové si můžete koupit od 10:00 na Andělu. Dalšími, kdo podpoří Světlušku, jsou: Pavel Nový, Bára Hrzánová s Radkem Holubem, Roman Zach, Lucie Výborná, Zora Jandová, Martina Kociánová, Tereza Voříšková, Klára Jandová, Petr Vágner, Martin Kavan, Jana Stryková a kouzelník Richard Nedvěd.

Ceny letošních sbírkových předmětů jsou: píšťalka 40 Kč, náramek 50 Kč, tykadla 70 Kč a výtěžek z prodeje je určen na pomoc nevidomým a lidem s těžkým zrakovým postižením.

V rámci sbírkového dne je připravena i řada doprovodných akcí. Např. v Jihomoravském kraji připravilo Občanské sdružení Babičáci z Babic u Rosic na 14. září speciální stanoviště, která mají lidem přiblížit svět nevidomých. Děti i dospělí si budou moci vyzkoušet např. chůzi s bílou holí, čtení Braillova písma a další kompenzační pomůcky. Večer se pak bude tančit zumba potmě.

Se Světluškou se potkáte také v Brně, kde bude od 9. do 12. září přistaven speciální zatemněný autobus s Kavárnou POTMĚ. Vypít si šálek vyhlášené černočerné kávy můžete po čtyři dny od 11 do 20 hodin (12. 9. otevřeno do 18 hodin) mezi Galerií Vaňkovka a Triniti Office Center.

Výtěžek z prodeje sbírkových předmětů je určen do sbírky Světluška na přímou pomoc nevidomým dětem a dospělým. Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek" 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.

Dlouhodobým generálním partnerem projektu Světluška je finanční skupina AXA, která již sedmým rokem přispívá pravidelně na jeho realizaci.

Hlavním partnerem projektu Světluška je Herbadent. „Partnerství Herbadentu a Světlušky trvá již čtvrtým rokem. Malé české poctivé firmě pomáhá se zviditelnit, ale hlavně pomáhá prostřednictvím poctivých lidí ve Světlušce těm, kteří to potřebují. My všichni v Herbadentu jsme na toto partnerství hrdi,“ uvedl Pavel Zavadil, jednatel společnosti.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!