Filmová přednáška Filipa Remundy zdarma na internetu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Chcete vědět, jak vznikaly pověstné a pro mnohé kontroverzní filmy Český mír a Český sen? Chcete poznat první, poslední i nenatočený film režiséra Filipa Remundy? To vše nabídne první ze série unikátních domácích přednášek předních evropských filmařů s názvem Home Masterclasses, která je věnována režiséru a producentovi Filipu Remundovi. K vidění je zdarma od pondělí 26. března na portálu DAFilms.com a doplňuje ji i retrospektivou Remundových filmů.

„Název Home Masterclasses se snaží vystihnout intimní charakter těchto hovorů. Abychom podtrhli jejich osobní linku, požádali jsme režiséry, aby svou masterclass natočili na webovou kameru u sebe doma, ve svém studiu či střižně – zkrátka v místě, kde jejich filmy skutečně vznikají,“ vysvětluje koncept nového projektu Diana Tabakov z portálu DAFilms.com a dodává, „A Filip Remunda vše natočil i s celou svou rodinou u sebe doma.“

Přednášku Filipa Remundy, doplněnou nejrůznějšími ukázkami z dokončených, připravovaných i nenatočených filmů, doprovází až do neděle 1. dubna také retrospektiva jeho filmů, z nichž některé jsou ke zhlédnutí zdarma a část z nich je zpřístupněna širší veřejnosti vůbec poprvé – a to včetně nikdy nenatočeného filmu o Spojených státech amerických s plánovaným názvem My boss is a Jewish carpenter či vůbec prvního Remundova filmu natočeného v Indii. Své výjimečné místo v Remundově filmografii má také dokumentární experiment Setkat se s filmem, který vznikl u příležitosti desetiletého výročí MFDF Jihlava. Projekt je připraven ve spolupráci s Českou televizí, v jejíž produkci či koprodukci značná část Remundových filmů vznikla.

Portál DAFilms.com nabízí na internetu více než 600 dokumentárních a experimentálních filmů. Snímek Arnošt Lustig – Devět životů, který koncem února uvedl do distribuce, vidělo v prvním týdnu 8 000 diváků. Projekt Home Masterclasses je sérií přednášek, které vznikají exkluzivně pro tento portál.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!