Pár tipů pro Febiofest 2012

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V programové nabídce Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest 2012 se objeví tituly Tady to musí býtBajkonurZatímco spíšVíla a Ahoj! Jak se máš?. Více o filmech a nasazení v programu festivalu na www.febiofest.cz.

Tady to musí být – snímek o stárnoucí rockové hvězdě, kterou mistrně ztvárnil Sean Penn, byl v roce 2011 uveden v soutěži na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes a získal cenu Ekumenické poroty. Tady to musí být bude jedním ze dvou zakončovacích filmů letošníhoFebiofestu.

Bajkonur – Film Europe Media Company dále zakoupila snímek, který byl uveden na Berlinale 2012. Německý režisér Veit Helmer, známý svým originálním stylem, postavami a prostředími ( Tulus, Brána k nebesům, Absurdistán), přijíždí na pozvání Febiofestu do Prahy. 

Zatímco spíš – španělský thriller, horor přináší režisér Jaume Balaguéro, známý, mimo jiné, díky hororovým filmům REC a REC 2. Autor scénáře, Alberto Marini, napsal podle scénáře knihu, která bude na českém knižním trhu k dispozici od 30. 3. 2012.

Víla – autorské trio Fiona Gordon, Dominique Abel a Bruno Romy přináší divákům opět burlesku plnou absurdních a komediálních situací. Tento svůj jedinečný styl představili již ve svých předchozích snímcích Ledovec a Rumba, promítaných na řadě filmových festivalů, včetně České republiky.

Ahoj! Jak se máš? – rumunský snímek režiséra Alexandra Mafteie vypráví o manželství Gabriela a Gabriely, kteří se po letech společného soužití pomalu odcizují. Zpestřením v jejich stereotypních životech je pak internet a internetová seznamka. Druhý celovečerní film režiséra Maftaie je dojemný, citlivý a přitom nepostrádá svěží humor a nadhled.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!