"Nová Edith Piaf" v podání ZAZ na Colours of Ostrava

"Nová Edith Piaf" v podání ZAZ na Colours of Ostrava

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Vůbec poprvé u nás vystoupí francouzská zpěvačka a písničkářka ZAZ, která se stala jednou z největších hudebních senzací roku. ZAZ se v létě představí na festivalu Colours of Ostrava.

Svým rozpustilým, bezprostředním a okouzlujícím projevem si vysloužila přezdívku „nová Edith Piaf“. V jejích šansonech se snoubí tradice cikánského jazzu, šansonu, popu, swingu, pouličního šramlu s příchutí latiny, flamenca a přirozeně třeštivého svádivého humoru s doširoka otevřenou náručí publiku.

Dvaatřicetileté zpěvačce s nezaměnitelně nakřáplým hlasem a sexy francouzštinou podlehli postupně za pouhé dva roky posluchači ve Francii, Evropě, Japonsku, Jižní Americe, Kanadě a Spojených státech. Je přitom příjemné sledovat, že v éře Lady Gaga dokáže tolik lidí uhranout mladá holka v plátěných kostkovaných kalhotách zpívající docela obyčejné písničky. „Miluji zpívání. Je mi jedno, jestli na předměstí nebo před deseti tisíci lidí. Pořád jsem to já,“ tvrdí ZAZ, vlastním jménem Isabelle Geffroy.

Zatímco globální popové hvězdy podpírají kariéry opulentní produkcí a videoklipy s rozpočty celovečerních filmů, ZAZ poskakuje za „pár korun“ po pařížském Montmartre, ústy napodobuje kazoo a hitovou písničku Je Veux si na You Tube přesto prohlédlo skoro deset milionů lidí. Najdeme ji tu – i další – v několika verzích a pomůže ozřejmit další podstatnou část nebývalého úspěchu debutového alba, zdaleka překračujícího Francii: jistotu vloženou do akustického doprovodu, na dnešní přeelektrizovanou dobu až staromilského, půvabně evokujícího eklektické předválečné kabaretiérství.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!