Do programu Berlinale je zařazen i český film Příliš mladá noc

Do programu Berlinale je zařazen i český film Příliš mladá noc

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Do programu letošního Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně vybraly festivalové komise jediný český film a uvedou ho v prestižní sekci Forum. Sedmadvacetiletý v Praze žijící slovinský režisér Olmo Omerzu zaujal v Berlíně svým absolventským filmem Příliš mladá noc, kterým dokončil na sklonku minulého roku své studium na pražské FAMU. Olmo Omerzu, oceněný v minulosti několikrát za své předešlé školní filmy (zejména za středometrážní film Druhé dějství, který byl v české kinodistribuci společně s filmem Bába Zuzany Špidlové), účastí na Berlinale potvrdil, že patří k nastupující generaci režisérů hraných filmů, jejichž tvorbu stojí za to sledovat.

Programová ředitelka sekce Forum Anna Hoffmannová sdělila filmovým tvůrcům, že „na uvedení filmu se shodli všichni členové komise“. Příběh filmu vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se náhodně ocitnou v cizím bytě na zvláštní oslavě den po Silvestru. V bytě mladé dívky jsou rovněž na návštěvě dva dospělí muži. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. „Rád pracuji s herci. Na filmu jsme společně zkoumali téma ztráty milostných ideálů, sexualitu, v níž láska nezaujímá žádné místo nebo je maskou nejistoty, obranným mechanismem před něhou,“ popisuje Olmo Omerzu. Režisér chtěl natočit film, který by se jiným způsobem zabýval tématem dětství, přechodem z dětství do dospělosti a zachytit, jak se dětský svět zrcadlí ve světě dospělých a naopak. Ve filmu Příliš mladá noc se děti dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny.  

Světovou premiéru si Příliš mladá noc odbude v Berlíně 13. února v deset hodin večer, následovat budou další tři projekce pro veřejnost. Do české distribuce si film vybrala ještě před rozhodnutím berlínského festivalu společnost CinemArt, která jej uvede do tuzemských kin 22. března

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!