Prosincovou premiérou Městského divadla Zlín bude Brouk v hlavě

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Poslední zářijový týden zahájil umělecký šéf Městského divadla Zlín Petr Veselý zkoušky nové inscenace Brouk v hlavě, jejímž autorem je Georges Feydeau. Do Zlína se tato komedie plná záměn, omylů a nedorozumění, ale především nespoutaného humoru krále francouzské frašky vrací po 40 letech. V roce 1970 ji režíroval Václav Beránek. Premiéra nového zpracování se uskuteční v sobotu 3. prosince ve Velkém sále.

„Brouk v hlavě se na jevištích celého světa objevuje více než sto let a je jednou z nejoblíbenějších a také nejhranějších komedií světové dramatiky. Co všechno může způsobit zdánlivě nevinný pokus prověřit manželovu věrnost? Stačí uvolnit malý kamínek nedůvěry, abychom rozpoutali lavinu důsledků,“ přibližuje dramaturg Miroslav Ondra.

Hlavními postavami jsou dvě velmi podobné osoby Viktor Emanuel Champsboisy a Bouton, které jsou zde inscenačně řešeny jakožto klasická divadelní dvojrole. V roce 1970 ji ve zlínském divadle hrál Zdeněk Hradilák, nyní se na dvojroli chystá Pavel Vacek. V obou zpracováních se objeví legenda zlínského divadla Stanislav Valla, kterého zlínští diváci mohou současně vidět i ve hře Je třeba zabít Sekala. Tenkrát ztvárnil postavu hosta, letos se připravuje na roli Baptistina. Na jevišti se objeví dalších třináct herců a také studentky Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!