Po třech letech je Evanescence zpět na hudební scéně s novou deskou

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Evanescence na sebe znovu strhávají pozornost jako před léty. 10.října můžeme očekávat jejich nový hudební „úder“. Album s příznačným názvem Evanescence je jejich novým poselstvím. Jak bude CD Evanescence a jejich hudba tentokrát vypadat?

Pamatujete na debut Fallen? Tehdy hudba Evanescence strhla na svou stranu nejen příznivce rockové muziky. Amy Lee jako ústřední postava skupiny se radikálně lišila od dosavadní představy o ženě v kapele. Nedávala na odiv ženské přednosti ani nic sexuálního. Přišla s image gotiky a na tom si postavila svou hudební kariéru. Uhrančivý pohled Amy Lee a démonický vzhled zafungovaly, což stvrzují úspěšné hity „Bring Me To Life“ nebo „My Immortal“, které Evanescence vyhouply raketovou rychlostí na vrchní příčky hitparád a oblíbenosti publika. Za desku Fallen z roku 2003 byla kapela pětkrát nominována na cenu Grammy, z nichž vyhrála dvě nominace – Nejlepší hard-rockový výkon a Objev roku.

Po tříleté pauze letos v dubnu začala kapela nahrávat nové CD Evanescence s producentem Nickem Raskulineczem, který už pomáhal s deskami Foo Fighters a Deftones. Na základní verzi CD Evanescence  najdete 12 písní, kromě toho ještě vychází album v deluxe podobě, tu doplňují 4 další písně a DVD.

K nové tvorbě a albu se vyjádřila Amy Lee takto: „ Asi to zní zvláštně, ale nebyla bych v tomhle studiu a nenahrávala bych další desku, kdybych nebyla přesvědčená o tom, že to bude lepší než všechno, co jsem dosud udělala. Cítím to tak, protože se toho najednou hodně událo.“ Podle jejích slov se zdá, že nové CD Evanescence bude nabité emocemi. Z hlediska muziky prý půjde o rock říznutý elektronikou, tzv. „industrial“ styl, v zásadě se ale zvuk příliš od minula nezmění. Novinkou je hlavně občasné hraní na harfu, kterou zakomponovala Amy Lee do několika singlů.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!