Výstřední Björk přichází s prvním „app albem“ pro IPADY

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Po čtyřech letech odmlky přichází Björk s hudební novinkou navazující na předchozí album Volta. CD Biophilia je doplňujícím hudebním počinem, jehož se dočkáme zanedlouho, už 26.září! Nová deska vychází ve dvou formátech: První bude klasická verze CD Biophilia, která kromě samotné hudby obsahuje i videoklipy a druhým formátem je „app album“.

Islandská zpěvačka Björk si pro nás opět připravila bizarní dávku muziky. Verze CD Biophilia nám představí nové singly i vizuálně prostřednictvím hudebních videoklipů. Režisérem je opět Michel Gondry, který pro Björk natočil některé slavné videoklipy, například Bachelorette, Human Behaviour nebo Hyperballad a další.

App album, tedy druhý formát desky, se do paměti zapíše asi výrazněji. Čeká vás speciální verze pro iPady s deseti aplikacemi. Každá aplikace doplní každý singl z desky nejen vizuálně, ale také po interaktivní stránce. Z alba je již dobře známá píseň Virus a my jsme zjistili, že se k ní bude vztahovat aplikace s hrou, v níž musíte po dobu trvání skladby zabránit viru, aby zlikvidoval buňky. Už jste někdy něco takového zažili? Pokud ještě nemáte doma iPad, tak to rychle napravte. Hudba Björk se vám tentokrát opravdu dostane pod kůži (a do iPadů!).

A jak popisuje samotná princezna bizarnosti Björk svoje nové CD Biophilia? „Je to pokračování desky Volta, tam šlo hlavně o antropologii. Biophilia je ale bez lidí, tady mi šlo hlavně o fyzikální vlastnosti zvuku a o to, jak se chovají noty v místnosti, jestli se odrážejí od zdí podobně jako mikroskopické částice.“ Záhadný popis desky od autorky jen dokresluje atmosféru, která vás u Biophilie nemine. A bude to stát za to! Hudba Björk si v novém interaktivním kabátě podmaní tentokrát vaše iPady!

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!