Divadlo Petra Bezruče vyhlásilo výsledky ankety Bezruč sobě

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Anketa Bezruč sobě má nejen podpořit herce, režiséry a vůbec celé tvůrčí týmy k těm nejlepším výkonům, ale zároveň poskytuje divadlu cennou zpětnou vazbu. Bezruči tak udržují kontakt se svým divákem a mohou s ním držet krok. Nikdy však za cenu ústupků z kvality či tvůrčí svobody.

A jak vypadají stupně vítězů celkově?

V kategorii Inscenace, která mě nejvíce zaujala zvítězila inscenace režiséra Tomáše Svobody Pornohvězdy, která získala 30 % hlasů. Druhá příčka patří s 27 % hlasů inscenaci Pestré vrstvy režiséra Janusze Klimaty, kterou Bezruči uvedli v prostorách Dolu Hlubina. Třetí místo a 23 % hlasů získala inscenace Rodinná slavnost v režii uměleckého šéfa Martina Františáka.

V kategorii Ženský herecký výkon obsadila první místo se 155 hlasy Tereza Vilišová a to především za ztvárnění Kapuletové v inscenaci Romeo a Julie. Druhé místo se 109 hlasy obsadila Sylvie Krupanská a třetí místo patří se 77 hlasy společně Markétě Harokové a Pavle Gajdošíkové.

V kategorii Mužský herecký výkon se letos na první místo vrací se 169 hlasy Norbert Lichý, především za roli Chůvy v tragédii Romeo a Julie. Na druhém místě se umístil se 146 hlasy Tomáš Dastlík. Třetí místo, potřetí za sebou, drží Jan Vlas se 67 hlasy.

V kategorii Inscenace, která mě nejvíce zklamala uvedlo 45 % hlasujících odpověď žádná.

Z inscenací, které neměly premiéru v minulé sezóně, ale byly v Ostré sezóně stále na repertoáru, se v kladném hodnocení už počtvrté za sebou objevuje Evžen Oněgin, dále 1984 a Noc bláznů (všechny v režii Jana Mikuláška).

K úspěchům Ostré sezóny také patří hostování Divadla Petra Bezruče na prestižních festivalech, které podléhají pečlivému dramaturgickému výběru. Nevěsta, v režii Martina Františáka, se představila na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové a Romeo a Julie zavítali na Divadelní svět Brno. A právě Romeo a Julie byli vybráni, aby hned na začátku nové sezóny Na cestě putovali na festival DIVADLO Plzeň, na jednu z vrcholných republikových divadelních událostí.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!