Happy Happy se poprvé představí na říjnovém Norfestu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Norská komedie Happy Happy /2010/ režisérky Anne Sewitsky, která vstoupí do českých kin 13. října tohoto roku, bude uvedena na Norfestu - Týdnu norského filmu konaného od 10. do 16. října 2011 v pražském kině Evald.

Film Happy Happy je v současné době nominován na Oscara za Norsko a může se pochlubit prestižní norskou filmovou cenou Akademie: Amanda za nejlepší mužský herecký výkon pro Henrika Rafaelsena. Snímek čeští diváci mohou vidět na slavnostní předpremiéře 12. října v 19 hod v kině Evald.

Happy Happy je chytrou komedií o partnerských vztazích, běžné manželské krizi a jejím netradičním řešení. Snímek byl oceněn na letošním festivalu v Sundance. Film pojednává s černým humorem o optimistické Kaje, která rodinný život bere takový jaký je, až do okamžiku, kdy se do sousedství přistěhuje „dokonalý manželský pár“. Komedie Happy Happy mísí ostrý černý humor s propracovanou psychologií postav, čímž vytváří unikátní podívanou, která nezapomíná sdělit to podstatné: šťastní můžeme být až tehdy, kdy si přiznáme skutečný stav věcí. Podobné téma před několika lety ztvárnil s úspěchem jiný norský debutant - Bård Breien ve své slavné oceněné komedii Kurz negativního myšlení /2006/, kterou rovněž pro český trh zakoupila distribuční společnost CinemArt.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!