Zkrocení zlé ženy v rámci Shakespearovských slavností nedohraje Tatiana Vilhelmová

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Zkrocenou Kateřinu nově ztvární Jana Stryková

Za Tatianu Vilhelmovou, která v průběhu slavností onemocněla, odehraje v Praze posledních sedm představení Zkrocenky zkušená herečka Jana Stryková.

Výrazná černovláska je známá divákům především ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě z role koketní sestřičky Kateřiny. Na Shakespearovských slavnostech vystoupila už v roce 2004 v představení Blázni, milenci a básníci překladatele Martina Hilského, kde hrála Ofélii i královnu Kleopatru. V Komedii omylů režiséra Ivana Rajmonta se pak na slavnostech představila po boku Jitky Čvančarové jako její naivní, ale i vášnivá sestra Luciana.

Každý záskok jsou samozřejmě nervy a adrenalin, ale Kateřina je krásná role, která se neodmítá – vtipné pojetí režiséra Dana Špinara se mi navíc velmi líbilo, takže jsem se dlouho nerozmýšlela“, říká Jana Stryková, která se se Shakespearem naposledy výborně popasovala i jako temperamentní Beatrice v komedii Mnoho povyku pro nic ve Švandově divadle. Roli Kateřiny i Gerschwinovu píseň The Man I Love, kterou do představení vybral Jan P. Muchow, se nyní Jana Stryková pilně učí z videozáznamu. V průběhu srpna ji čekají také zkoušky s ostatními herci v čele s Romanem Zachem v úloze „krotitele“ Petuchia.

Související: Zkrocení zlé ženy: zkrocená k uzoufání, Letní shakespearovské slavnosti

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!