První bejbypankový festival Kefír letos nebude.

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Nový rodinný, bejbypankový festival Kefír, který měl letos obohatit tuzemské festivalové léto, se přesouvá na poslední srpnový víkend roku 2012. Přeložení prvního ročníku Kefíru přichází v době, kdy byl festival produkčně zajištěn již z více než 90 %, nevyjímaje všechny vystupující umělce, včetně zahraničních kapel jako Panteón Rococó nebo Värttinä. Kefír měl proběhnout o víkendu 19. až 21. srpna v zámeckém parku v Lysé nad Labem.

Zámecký areál je kulturní památkou a zároveň významným krajinným prvkem. Z tohoto důvodu jsme museli projít řadou povolovacích řízení. Ačkoliv jsme se setkali s podporou starosty a drtivé většiny úředníků města, vyvstalo vážné riziko, že nebudeme moci realizovat program ve slíbeném rozsahu a se všemi „razítky“. Náročný proces získávání všech povolení ke konání festivalu, včetně například Národního památkového ústavu, byl významně zpomalen místním občanským sdružením, které má k akci stále připomínky,“  říkají organizátoři z agentury Kefír s.r.o..

Situace všechny, kteří se na přípravách podíleli, mrzí kvůli tisícům zklamaných návštěvníků i stovkám účinkujícím. Nebyl by to však Kašpárek v rohlíku, kdyby si nenašel i na podobné lapálii to pozitivní: naprostá většina hudebníků, divadelníků i ctěných partnerů rozhodnutí organizátorů chápe a zůstane věrná i Kefíru v roce 2012. „My zase můžeme slíbit, že ten bude ještě větší a rozmanitější, než jsme plánovali letos,“ vzkazují organizátoři.

Všichni návštěvníci, kteří si koupili vstupenky v předprodeji, dostanou všechny peníze zpět a nádavkem nabídku na slevu vstupenek na Kefír 2012.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!