Tron: Legacy a interaktivní výstava historických automatů arkádových videoher

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Legendy z konce 70. let i jeden jediný funkční exemplář na světě. To bude možné vidět na interaktivní výstavě historických automatů arkádových videoher v pražském kině IMAX.

V novém 3D filmu Tron: Legacy vstupuje mladý muž přímo dovnitř počítačové hry. V kině IMAX naopak vystoupí počítačový svět z filmu do našeho světa. Uvedení velkolepé 3D podívané doprovodí v kině IMAX v Praze na Flóře unikátní výstava historických herních automatů arkádových her.

Vystavené automaty budou plně funkční a připravené ke hře zdarma. Nechybí mezi nimi ani dvě zábavní legendy Space Invaders a Galaxian z konce 70ých let a videoherní automat D-Day z roku 1981, který je jediným známým dochovaným exemplářem na světě. Interaktivní výstava a praktická exkurze do historie her bude probíhat o víkendu 17. – 19.12.

Vystavené herní automaty patří mezi ty, které stály na samotném počátku cesty k dnešním nejprogresivnějším počítačovým hrám a které se staly jedním ze zábavních fenoménů 80. let. Právě na nich vyrostly v 70. a 80. letech dvě generace dětí a teenagerů.

Vystaveno a připraveno ke vyzkoušení bude celkem 12 herních retro automatů. Space Invaders (1978), Galaxian (1979), D-Day (1981), Xevious (1982), Rampage (1986), Salamander (1986), Rolling Tunder (1986), Blasteroids (1987), Operation Thunderbolt (1988), Special Criminal Investigation (1989), Klax (1989), Sega Mega-Tech (1989).

„Herní království Tron“, jak celou výstavu kino IMAX nazvalo, má pro diváky připraveno i atraktivní herní koncept, jehož hlavní cenou bude skútr. Půjde v něm samozřejmě o rekordní skóre z her.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!