Divadlo Na zábradlí připravuje hru nejen pro hospodské povaleče

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Dionýská slavnost na začátku 21. století bez katarze.

“Můžeme lítat, jsme něco víc, jsme bozi… Nespi!”

Na poslední adventní víkend, připravuje pražské Divadlo Na zábradlí českou premiéru hry Rolanda Shimmelpfenniga Ambrózie. V režii uměleckého šéfa DNz Davida Czesaného je premiéra plánována na 17. a 18. prosince.

Děj divadelní hry současného německého autora se odehrává v hospodě. Ta slouží hostům jako prostor pro splétání fantaskních plánů, navazování marných pokusů o komunikaci a únik z reality.

Pije se, kouří se, zpívá se a mluví prakticky o čemkoli. Postavy mají jedno společné - patří mezi dobře situované příslušníky střední vrstvy, kteří se večer u skleničky snaží zapomenout na své problémy nebo se z nich alespoň pokoušejí vypovídat. Kdo má dost, ten se odpotácí domů. V podobně neutěšené situaci však nejsou jen oni, ale v širším slova smyslu i celý svět

Ambrózie je povznášející nápoj bohů, kterým si potvrzovali nesmrtelnost a věčnou mladost. V tomto Auerbachově sklepě “bohy” povznese černé pivo jen k toaletám.

Hrají: Petr Čtvrtníček, Igor Chmela, Pavel Liška, Ivan Lupták, Kristina Maděričová, Miloslav Mejzlík, Leoš Noha, Jiří Ornest, Marie Spurná,  Natálie Řehořová

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!