Mikuláš nadělí v Dolních Vilémovicích - dvě kulturní akce

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Obec Dolní Vilémovice se v sobotu 4 .12 .2010 stane místem hned dvou kulturních událostí. Od 16.hodin je připravena zahajovací vernisáž výstavy Heydrichiáda ve světle II. národního odboje 1939-1945 ve filatelii. Svoji sbírku filatelistických materiálů představí Ivan Vápenka z Prahy. Výstava potrvá do 28. 2. 2011 a návštěvníci ji mohou vidět vždy v pondělí a středu  od 18.00 do 20.00 hod. v budově obecního úřadu.

Výstava je dalším počinem, který by měl přispět k veřejné sbírce na opravu rodného domu Jana Kubiše. Obec ji založila na začátku letošního roku.

Rodný dům Jana Kubiše získala obec bezplatně od nynějších majitelů. S rekonstrukcí má pomoci i veřejná sbírka. Celkem 17 432 korun doputovalo na účet z pokladničky, která byla po dobu prázdnin umístěna v Národním památníku Heydrichiády při Pravoslavném chrámu svatého Cyrila a Metoděje v Resselově ulici v Praze. Dle slov starostky Jitky Boučkové je k 31. říjnu na kontě téměř 230 tisíc korun.

Soborní večer se od 18.00 hod rozezní již IV. setkání při dechovce tentokrát s dechovou hudbou DRIETOMANKA ze Slovenska.

Výtěžek z akcí bude věnován na opravu rodného domu Jana Kubiše.

Sponzoři : Autoopravna Žák a synové s.r.o, STK Dolní Vilémovice s.r.o a Autolakovna Hutař.

Pro zájemce o veřejnou sbírku více info na:

www.dolnivilemovice.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!