Stanislav Motl a jeho pořad Chlapec a hvězdy byl oceněn v Londýně

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Stanislav Motl a jeho pořad Chlapec a hvězdy byl oceněn v Londýně

Pořad Stanislava Motla “Chlapec a hvězdy“ z cyklu Stopy, fakta, tajemství...získal v soutěži pořádanou Asociací mezinárodního vysílání ocenění za nejlepší investigativní dokument.

Příběh mladého židovského chlapce, který miloval hvězdy a za svého pobytu v terezínském ghetu vydával s kamarády unikátní časopis Vedem, zvítězil ve velmi silné konkurenci. Soutěže "The 2010 AIBs" o cenu The AIB International Media Excellence Awards se pravidelně účastní významné světové rozhlasové stanice jako jsou například BBC World Service, Radio Free Europe/Radio Liberty, Middle East Broadcasting Networks a další. Slavnostní vyhlášení se konalo v úterý 9. listopadu 2010 v kostele svatého Lukáše v Londýně.

Osud 14. šéfredaktora Petra Ginze, který za příspěvky a obrázky do svého tajného týdeníku platil svým kamarádům jídlem, se stal světovým fenoménem po té, co si jeden z jeho obrázků vzal první izraelský astronaut Ilan Ramon na misi do raketoplánu Columbia. Stanislav Motl v pořadu nejen poutavě zachytil sny a neuvěřitelnou morální sílu mladého a citlivého Petra, ale také poodhalil téměř mystické souvislosti Petrova tragického osudu s katastrofickou nehodou raketoplánu Columbia. Petr Ginz byl nacisty zabit ve věku 16 let, raketoplán Columbia se i s posádkou zřítil v roce 2003 přesně v den chlapcových narozenin nad místem zvaným Palestine.

Investigativní dokumentární seriál Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství vysílá Český rozhlas 2 vždy v sobotu od 12.15 hodin, v repríze v úterý v 17.30 hod. Na naší stanici si jej můžete naladit každou sobotu od 22.40 hod. Projekt bude pokračovat i v roce 2011.

www.rozhlas.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!