Divadlo v Dlouhé opět v provozu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


20. listopadu 2010 se soubor Divadla v Dlouhé po téměř pěti měsících vrací do svého stálého působiště v Dlouhé třídě, a to druhou premiérou inscenace hostujícího režiséra Jana Mikuláška Macbeth. Jubilejní 15. sezona tak na domovské scéně začne téměř přesně v den výročí otevření Divadla v Dlouhé, které své první představení uvedlo 16. listopadu 1996. K 15. sezoně také vznikly nové fotografie hereckého souboru, které jsou k vidění ve foyer divadla. Jejich autorem je fotograf Jaroslav Prokop ve spolupráci s výtvarnicí Petrou Goldflamovou Štětinovou.

V provizorních podmínkách začala i příprava nové inscenace - režisér Jan Borna zkouší Stroupežnického Naše furianty, klasiku, kterou by se podle něj měla každá česká divadelní generace pokusit vyložit a zahrát. Obsazen je takřka celý soubor Divadla v Dlouhé a několik hostů, premiéra je plánována na 15. ledna 2011.

Další titul pak začne zkoušet režisérka Hana Burešová, a to Polední úděl Paula Claudela v novém překladu Vladimíra Mikeše. „Bude to komornější inscenace, byť na velké scéně, v níž bude účinkovat Helena Dvořáková, Marek Němec, Miroslav Táborský a Miroslav Hanuš,“ upřesňuje dramaturg Divadla v Dlouhé Štěpán Otčenášek. Premiéra se chystá v dubnu příštího roku.

Posledním titulem, který se bude zkoušet v letošní sezoně, jsou Čechovovy Tři sestry v režii hostujícího Martina Františáka, jejichž premiéra pravděpodobně v září zahájí příští, už 16. sezonu Divadla v Dlouhé.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!