Ve Valašském Meziříčí se připravuje divadelní hra Propadlo

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Mimořádný divadelní projekt se v těchto dnech připravuje ve Valašském Meziříčí. V místním sále Kulturního zařízení na zámku Žerotínů 5. listopadu proběhne světová premiéra divadelní hry s názvem Propadlo, kterou zinscenoval nově založený divadelní spolek Dopadlo. Pod tímto divadelním kusem je podepsán držitel Českého lva Robert Geisler.

Propadlo by mělo být potencionálním trhákem. Autorem textu je držitel Českého lva za nejlepší filmový scénář roku 2009, spoluscénárista filmu Protektor Robert Geisler, další držitel Českého lva za režii Marej Najbrt se podílel na dramaturgii textu. Režie se ujal filmový producent (mj. rovněž Protektor) a valašskomeziříčský rodák Milan Kuchynka. „Poté, co se mi dostal do rukou Geislerův text, poslal jsem jej Miroslavu Krobotovi, uměleckému řediteli Dejvického divadla, a Zdraveemu, řediteli ještě neexistujícího divadla Dopadlo. Zatímco Dejvické spekulovalo, zda a kdy hru nazkoušet, my už měli jasno a obsazovali role. Kdo nám však dlouho chyběl, byl režisér, což asi není úplně zanedbatelná funkce,“ popsal porodní bolesti projektu Kuchynka a doplnil: „Jednou ráno jsem se probudil a zavolal Zdraveemu nejblbější nápad mého života… Že to zrežíruju sám. On se toho, bohužel, chytil.“

V Geislerově hře hraje smíšený pražsko-valašskomeziříčský herecký ansámbl. Diváci se mohou těšit na skutečné funkční propadlo, kterým budou herci „přicházet“ na jeviště z výšky 2,20 metru. „A aby toho vzrušení na jevišti - a potažmo v hledišti - nebylo málo, k postavám s předem daným textem jsme přidali jednoho zkušeného herce-improvizátora, který bude v nečekaných chvílích vstupovat do děje a improvizovat s postavami příběhu,” uzavřel režisér.

Lukáš Martinek

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!