Putování za filmem - nová mapa kraje Vysočina

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Vysočina nabídne turistům novou mapu - Putování za filmem

Kraj Vysočina představí turistům 51 míst spojených s českým filmem. Netradiční filmová stezka obsahuje města, obce i památky, v nichž se natáčelo nebo která jsou spojena se známými hereckými osobnostmi. Místa jsou vyznačena a popsána v mapě s názvem Putování za filmem, která bude vydána v nejbližších dnech.

Pátrání po zajímavostech spojených s filmem trvalo v kraji přes dva roky. Informace o místech poskytla také knížka Radka Laudina.  Inspirací pro vytvoření turistického putování byly dobré zkušenosti z Humpolce. Hliníkovi, fiktivní postavě ze slavného filmu Oldřicha Lipského Marečku, podejte mi pero, tamní recesisté před osmi lety odhalili pomník. Díky velkému ohlasu později přibylo i muzeum.

Pro filmaře je na Vysočině nejlákavější renesanční Telč. Záběry z tohoto města se objevily v hraném filmu už v roce 1939. Na začátku 60. let natáčel v Telči svůj film Až přijde kocour režisér Vojtěch Jasný. Točily se tam pohádky i scény velkofilmu Bathory Juraje Jakubiska. Filmaři jezdí třeba i na zámek Jaroměřice nad Rokytnou, na hrad Lipnice a do Jimramova. Film Jiřího Menzla Postřižiny proslavil pivovar v Dalešicích. Mezi populární herce pocházející z Vysočiny patří Pavel Landovský, Iva Janžurová, Miroslav Donutil, Lubomír Lipský a Ondřej Vetchý.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!