Výstava v Galerii Malovaný dům v Třebíči

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V galerii nejsou k vidění jen Gottovy obrazy

Vernisáž výstavy obrazů Karla Gotta, která v úterý 7. září uvedla zpěvákova díla ke zhlédnutí jeho třebíčským příznivcům, měla tak trochu jiný nádech, než vernisáže mívají. Jednak v Galerii Malovaný dům nejsou vystaveny originály Gottových obrazů, nýbrž zvláštní technikou a ručně pořizované reprodukce. Důvod je jednoduchý: mnohonásobný Zlatý slavík obrazy neprodává. On je totiž daruje. Těm, které má rád, či kterých si mimořádně váží.
Druhým ozvláštněním vernisáže byla mimořádně vysoká účast veřejnosti. Vstupní prostor galerie praskal doslova ve švech a někteří zájemci se dokonce ve chvíli zahájení dovnitř ani nedostali.
Karel Gott je především zpěvák, který malováním obrazů relaxuje. Kdo by měl tedy právě jemu zazpívat? Volba byla jasná: český „Frank Sinatra“ Laďa Kerndl. Také on je majitelem jednoho z Gottových děl, patří k jeho přátelům, a uvést výstavu jeho obrazů pro něj byla čest.
Z obdivu ke Gottovu umění se vyznal také starosta města Třebíče Ivo Uher. Zejména pak ocenil skutečnost, že zdejší výstava hostí některá díla, jež dosud vystavena nikde nebyla. A kdo pak má zájem, mohl si při vernisáži, anebo může i nadále zakoupit knížku s reprodukcemi Mistrových obrazů. Stojí 330 korun a patří jistě k těm, které nikdy nezestárnou. Ke koupi jsou na výstavě i CD nosiče s výběrem Gottových nejznámějších hitů (140,- Kč), či papírové reprodukce jeho obrazů v ceně 240,- Kč. Katalog aktuální výstavy stojí 45,- Kč.
Výstava potrvá do 12. října 2010, vstupné činí 50,- Kč (děti, senioři 25,- Kč).

www.mkstrebic.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!