Zlínské divadlo připravilo interaktivní den otevřených dveří

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Unikátní interaktivní odpoledne chystá Městské divadlo Zlín na čtvrtek 9. září. Jeho diváci zažijí zcela nevídanou podívanou, do které se mohou také zapojit. Navíc budou moci během Dne otevřených dveří vstoupit do takových divadelních prostor, která dosud nebyla veřejnosti zpřístupněna. Atraktivní odpoledne plné zábavy, tajemství a překvapení odstartuje v 15 hodin na nádvoří divadla.

Na ploše u fontány vytvoří zaměstnanci zlínského divadla a diváci oživlé nové logo Městského divadla Zlín, jehož proces i výsledek bude zachycen na fotoaparát a kameru. „Čím více diváků přijde, tím větší oživlé logo bude. Každý získá digitální fotografii oživlého loga, jehož bude součástí,“ láká nový šéf vnějších vztahů Petr Podlešák. „Fotíme za každého počasí. Lidé si tedy mohou přinést barevné pláštěnky a deštníky,“ dodává.

Od 15.30 hodin pak vypukne Den otevřených dveří, který potrvá až do 20 hodin. Prohlídky začínají ve foyer divadla u pokladen, vždy v intervalu 30 minut. Diváci uvidí tajemná divadelní zákoutí, do kterých by jinak nemohli vkročit. „Přijďte se podívat, jak vypadá divadlo za jevištěm. Některá místa poprvé otevíráme veřejnosti,“ upozorňuje Petr Podlešák.

A co všechno diváci budou moci spatřit? Jeviště, na kterém jako první uvidí dekoraci k nové hře Věc Makropulos. Herecké šatny s talismany alias zlomvazkami. Maskérnu, ve které se dozví, proč se v ní v současnosti tolik používá zlatá barva. Garderobiéru, kde si prohlédnou kostýmy zlínských herců. Osvětlovací kabinu, v níž jim osvětlovač ukáže, jak se na jevišti udělají blesky. Sklad kostýmů, kde uvidí, jak obléknout princeznu. Malírnu a stolárnu s dekoracemi k několika hrám. Prostor pod jevištěm, aby věděli, co pohybuje točnou a kam se schovává orchestr. Zvukovou kabinu, v níž jim zvukař dokáže, že když osvětlovač zvládne blesky, hromy nejsou taky problém.

Veřejnost budou provádět herci zlínského divadla. Poslední prohlídka začne v 19.30 hodin.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!